Frustrace a vztek! Tenisová hvězda neunesla selhání, jak to dopadlo?

4. března 2021 17:12 - Rotterdam

Prásk, prásk. A bylo po raketě. Třiatřicetiletý Andy Murray, trojnásobný grandslamový vítěz, se na kurtu pořádně vztekal. Rozlítilo ho, když během jedenácté hry úvodního setu bitvy 2. kola turnaje v Rotterdamu se světovou osmičkou Rusem Rubljovem ztratil dva fiftýny poté, co zkazil čtyři podání v řadě. „Byl jsem tak nepřipravený,“ nadával si Skot. Odnesla to jeho raketa a hvězda za to od sudího vyfasovala napomenutí. Utkání Murray ztratil poměrem 5:7, 2:6.

Video již není dostupné

sntv

Murray, který loni na okruhu ATP odehrál jen sedm zápasů a v této sezoně přišel kvůli nákaze koronavirem o start na Australian Open, musel překousnout další zklamání. V únoru se sice na challengeru v italské Bielle dostal až do finále, jenže tam prohrál s Ukrajincem Iljou Marčenkem. Následně na turnaji ATP v Montpellieru vypadl v prvním kole s Jegorem Gerasimovem z Běloruska.

Skotský tenista, kterému po opakované operaci kyčle aktuálně patří až 123. místo, slavil při návratu na okruh ATP první výhru od srpna až v pondělí. To v Rotterdamu zdolal po třísetové bitvě Nizozemce Robina Haase. Jenže tím radost skončila, další utkání už opět prohrál a nesl to hodně těžce.

Těžké Murrayho chvíle: Lidé mi říkají, že tohle trápení je smutné

„Zkazil jsem to. Kdybych ty chyby neudělal, pravděpodobně bych vyhrál první set. Nejsem zvyklý dělat chyby v tak důležitých momentech. Je to frustrující, sráží mě to psychicky,“ ulevil si po utkání zklamaný Murray.

Britský tenista Andy Murray si vztek a frustraci vyléčil tím, že rozbil na turnaji v Rotterdamu raketu.

Peter Dejong, ČTK/AP

Po zmíněném zkratu na podání ztratil jedenáctou hru první sady. Při následném podání soupeře nevyužil dvě možnosti vyrovnat a set ztratil poměrem 5:7. „První set jsem doslova vyhodil. To mě pak ovlivnilo ve druhém setu,“ věděl Skot, že s nabouranou psychikou už neměl v dalším průběhu nárok na úspěch.

Přitom o kolo dříve zvládl v utkání těžkou chvíli, když v rozhodujícím setu s Haasem prohrával už 0:3. Murray měl jasno, proč tentokrát klíčové míče neuhrál. „V rozhodujících chvílích jsem nehrál dobře,“ prozradil vítěz 46 turnajů ATP s tím, že když nastoupí proti jednomu z nejlepších hráčů světa, kterým Rus Rubljov je, nemůže si prostě podobná zaváhání dovolit.

Ruský tenista Andrej Rubljov zápas druhého kola na turnaji v Rotterdamu zvládl, pakovat se musel po prohře 0:2 na sety Andy Murray.

Peter Dejong, ČTK/AP

Murray má jako hlavní cíl pro sezonu návrat na Wimbledon, kde už čtyři roky nehrál. Stále kvůli tomu prodlužuje kariéru, i když po každé porážce vnímá, že mu kritičtí fandové dávají najevo, aby už ukončil kariéru a tím i trápení po porážkách. „V každém zápase mám pak pocit, že jakmile vstoupím na kurt, bojuji o pokračování kariéry. Je to dobrá motivace, ale také tlak navíc,“ přiznal Murray. „Člověk přece jen trochu pochybuje a do toho hraju s kovovou kyčlí, což je náročné. Je to všechno výzva, ale jsem na to připraven,“ dodal.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.