Šílený zápas, překvapivý konec. Vyčerpávající duel ukončily křeče zničených hráček

Charleston

Ten duel by vás na první pohled neupoutal. Zápas prvního kola na turnaji v Charlestonu mezi Japonkami Nao Hibinovou a Misaki Doiovou žádnou zvláštní podívanou nesliboval, přesto střet dvou hráček z konce první stovky žebříčku nabídl nevídaný duel s překvapivým koncem.

Japonská tenistka Nao Hibinová na archvním snímku

Do zápasu na zelené antuce v Charlestonu nastupovala v roli mírné favoritky Misaki Doiová, které v žebříčku patří 78. místo, její krajanka je o deset příček níže.

Že půjde o opravdu vyrovnanou bitvu ukázal již první set, který šestadvacetiletá Hibinová získala za 53 minut 7:5. To však byla teprve předehra k nevídanému dramatu.

Hibinovou první set pořádně nakopl a ve druhém vedla už 5:1 a 30:0 při podání soupeřky. To byla však také její poslední radost. Její o tři roky starší krajanka předvedla neskutečný obrat a sadu vyhrála 7:5, když stihla odvrátit za stavu 4:5 ze svého pohledu dva mečboly.

V té době se hrál zápas rovné dvě hodiny, ta největší zápletka však měla teprve přijít. Bláznivý duel vygradoval ve třetím setu, ve kterém zjevně zaskočená Hibinová prohrávala už 2:5 a zdálo se být tentokrát již rozhodnuto.

Pět mečbolů bylo málo

Ani bývalá 30. hráčka světa Doiová však zápas k výhře nedotáhla. V deváté hře za stavu 5:3 ve svůj prospěch svou soupeřku trumfla v počtu nevyužitých mečbolů, když jí nestačila ani jedna z pěti možností a po třech hodinách a deseti minutách boje musel o postupující hráčce rozhodnout tiebreak.

Obě tenistky se v závěrečné sadě nechaly kvůli křečím opakovaně ošetřovat, některé výměny od obou Japonek připomínaly spíše snahu o to, co nejdéle se udržet na nohou.

A právě křeče rozhodly. Ve zkrácené hře se odehrál jediný míček po kterém zcela vyčerpaná Doiová, která kvůli křečím prakticky nemohla chodit, musela zápas vzdát.