Mladý Španěl přepisuje historii. Jeho hra je neskutečná, žasne Nadal a oslaví s ním narozeniny

4. května 2021 12:37 - Madrid

Když Rafael Nadal poprvé triumfoval na turnaji v Madridu, Carlos Alcaraz svět začal vnímat coby dvouletý capart. Uběhlo pár let a tato středa bude pro mladého Španěla, který je experty považován za budoucí superstar světového tenisu, naprosto mimořádným dnem. Oslaví totiž své osmnácté narozeniny a jako dárek dostane duel se svým idolem Rafaelem Nadalem. Střetnou se spolu v rámci druhého kola turnaje v Madridu.

sntv

Jednu hodinu, dvanáct minut. Čtyři uhrané gamy. Tak dlouho dokázal v prvním kole turnaje v Madridu vzdorovat stále ještě sedmnáctiletému mladíčkovi Alcarazovi 34. hráč světa Adrian Mannarino, než podlehl drtivě 4:6, 0:6. Díky tomuto triumfu se stal rodák z Murcie nejmladším tenistou v historii madridského turnaje, který zde vyhrál zápas. Rekord vyfoukl právě Nadalovi, který zde svůj první mač vyhrál coby osmnáctiletý.

S obrovským respektem se o svém předpokládaném nástupci vyjádřil i samotný Nadal. "Carlos je naprosto výjimečný, skvělý hráč s neuvěřitelnou úrovní hry. Brzy bude jedním z nejlepších tenistů planety," říká dvacetinásobný grandslamový šampion.

Parádní gesto fair play, před kterým musel smeknout i grandslamový šampion

Mimochodem, Alcarazovi patří v live žebříčku 114. příčka světového žebříčku, druhého hráče ve věku pod osmnáct let najdeme na 507. pozici. "Osmnácté narozeniny jsou výjimečné, ale u mě to platí dvojnásob, protože nastoupím proti jednomu z nejlepších hráčů historie, kterého navíc považuju za úplně nejlepšího," prohlásil Nadalův krajan, který se v Marbelle blýskl postupem do semifinále.

Jen slova uznání měl pro vycházející hvězdu i strůjce úspěchů Rafaela Nadala, jeho strýc Toni. "Pokud o vašem svěřenci mluví s obdivem takové osobnosti, je to skvělé, ale i velmi zavazující, ten tlak je pak obrovský," říká Alcarazův kouč a bývalá světová jednička Juan Carlos Ferrero.

"Ve Španělsku o Carlosovi každý mluví jako o příštím Rafovi. To není dobré. On sám, ani nikdo v týmu něco takového vůbec neřeší, snažíme se kolem něho vystavět zeď a jít si svou vlastní cestou. Tyhle věci vůbec nechceme slyšet," dodává Ferrero.

Carlos Alcaraz
narozen: 5. 5. 2003
výška/váha: 185 cm/72 kg
na žebříčku: 120.
hraje rukou: pravou
trenér: Juan Carlos Ferrero
pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.