Muchová se odhlásila z antukového turnaje v Římě

10. května 2021 19:05 - Řím/Praha

Tenistka Karolína Muchová se na poslední chvíli odhlásila z antukového turnaje v Římě. Před blížícím se grandslamovým Roland Garros se chce letošní semifinalistka Australian Open, po kterém léčila natržený břišní sval, dát zdravotně do pořádku.

 

Thomas Kienzle, Reuters

"Dlouhé týdny jsem léčila natržený břišní sval, a i když se mi podařilo vrátit se do formy, tak bohužel stále nejsem stoprocentně v pořádku. Mrzí mě to, těšila jsem se, že si v Římě poprvé budu moci zahrát. Potřebuji ale další čas na zotavení a věřím, že na grandslamové Roland Garros budu zase zpátky," vysvětlila Muchová své rozhodnutí v tiskové zprávě.

Po úspěšném únorovém vystoupení v Melbourne léčila Muchová trhlinu v břišním svalu dva měsíce a vynechala několik turnajů. Při návratu do turnajového kolotoče prohrála ve Stuttgartu v prvním kole a navíc si zablokovala bedra. Minulý týden se už v Madridu blýskla ve druhém kole výhrou nad světovou dvojkou Naomi Ósakaovou z Japonska a nakonec vypadla ve čtvrtfinále.

Bídný první set, pak dominance! Česká hvězda v Římě postupuje

Čtyřiadvacetiletá Muchová měla v Římě v prvním kole hrát s Američankou Madison Keysovou. Světová dvacítka Muchová, což je od konce dubna její kariérní maximum, by se tak měla znovu v akci představit až v Paříži, kde antukový grandslam odstartuje 30. května.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

  6:4, 0:1 Tausonová - Vondroušová 6:4, 0:1 probíhá
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.