Kvitová se představí hned první den pražského turnaje WTA

11. července 2021 17:26 - Praha

Nejvýše nasazená Petra Kvitová se představí první den pražského tenisového turnaje WTA. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu odehraje třetí zápas pondělního programu Livesport Prague Open na tvrdém povrchu centrkurtu proti Slovence Rebecce Šrámkové. Poté bude hrát Tereza Smitková s Maddison Inglisovou z Austrálie.

 

Paul Childs, Reuters

Kvitová se dosud se Šrámkovu (232. v žebříčku WTA), která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, nestřetla. Se Slovenkami má kladnou bilanci 25 výher a jen pěti porážek.

Nejdříve v úterý vstoupí do soutěže zbylých šest domácích tenistek, které jsou v hlavní soutěži. Mezi nimi i vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková, která si dnes v areálu pražské Sparty poprvé zatrénovala. "Ještě cítím lehkou únavu po návratu z Londýna, ale moc se těším, že budu hrát konečně před domácím publikem," uvedla druhá nasazená, která má podobně jako Kvitová v prvním kole soupeřku z kvalifikace. Hrát bude s Isabellou Šinikovovou z Bulharska.

Senzace v Hamburku. Kvalifikantka si došla až pro titul

Od roku 2015 tradiční turnaj okruhu WTA se hrával na antuce, letos ale má nový termín po Wimbledonu a je poprvé na tvrdém povrchu. Vstupenky jsou vyprodány.

Kvitová i Krejčíková si v Praze počkají na soupeřky z kvalifikace

Pondělní program (začátek v 10:00):
Centrální dvorec:
Stosurová (Austr.) - Minová (USA)
Djatčenková (Rus.) - Stojanovičová (7-Srb.)
Kvitová (1-ČR) - Šrámková (SR)
Smitková (ČR) - Inglisová (Austr.)
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.