Někdejší světová devítka Bacsinszká ohlásila konec tenisové kariéry

17. července 2021 16:22

Dál už to nejde. Bývalá devátá hráčka světa Timea Bacsinszká oznámila konec tenisové kariéry. Dvaatřicetiletá Švýcarka kvůli potížím se zády nehrála už téměř dva roky. K jejím největším úspěchům patří stříbrná olympijská medaile z Ria de Janeiro ve čtyřhře, kterou hrála s legendární krajankou Martinou Hingisovou.

 

Profimedia.cz

"Je čas otočit stránku a napsat další. Snad to bude stejně intenzivní. Díky za všechny ty chvíle, úsměvy, slzy, pochybnosti, ale hlavně za to, co jsem se naučila," uvedla Bacsinszká.

Během kariéry vyhrála čtyři turnaje WTA ve dvouhře a pět ve čtyřhře včetně Prague Open v roce 2010. Na grandslamech se jí dařilo nejvíce na Roland Garros, kde byla v letech 2015 a 2017 v semifinále.

pan, ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.