Po zlatu z olympiády čeká Češku další výzva! A nebude na to sama

9. srpna 2021 10:42 - Montreal/Praha

Zažívá možná nejhektičtější období svého sportovního života. Tenistka Kateřina Siniaková se zhruba týden po zisku zlaté medaile na olympijských hrách v Tokiu, kterou vybojovala se svou parťačkou Barborou Krejčíkovou v deblu, chystá na další turnaj, tentokrát v singlu. Turnaj se hraje v Montrealu, takže si musí zvykat na nové časové pásmo. Spolu s ní se v přípravě na US Open představí dalších pět Češek a každá volí jiný typ přípravy.

 

Ondřej Deml, ČTK

Některé hráčky si na turnaji WTA v Montrealu chtějí spravit chuť po nepovedené olympiádě, jiné, včetně Kateřiny Siniakové zase budou chtít navázat na úspěšné olympijské tažení.

Siniaková sice triumfovala v deblu s Barborou Krejčíkovou, ale herní pohodu si chce přenést i do singlu. V prvním kole zámořského turnaje ji čeká v pondělí od 17 hodin Lotyška Ostapenková.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Katerina Siniakova (@siniakovakaterina)

Siniaková zažívá hektické období, po zisku zlata se z Tokia přesunula na pouhých čtrnáct hodin domů do Česka a poté už mířila za moře, aby si zvykla na nové časové pásmo. Na turnaj v Kanadě se velmi těší, stejně jako Petra Kvitová, pro kterou jde o jedno z nejoblíbenějších představení na okruhu.

https://www.facebook.com/petrakvitovaofficial/posts/376562953837243

„Skvělé tě zase vidět Montreale," napsala k fotografii z tréninku. Zatímco Kvitová se Siniakovou na sobě tvrdě dřou na kurtu a v posilovně, další z českých účastnic Karolína Plíšková si užívá na pláži u moře. Má stejně jako Kvitová v prvním kole volný los.

Plíškovou ve třetím kole olympijského turnaje vyřadila 71. hráčka žebříčku Italka Giorgiová, Kvitová nečekaně skončila už v kole druhém na raketě Belgičanky Van Uytvanckové.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova)

Na turnaji se představí ještě Marie Bouzková, Karolína Muchová, která se nevešla do olympijské nominace a po úspěšně zvládnuté kvalifikaci také Tereza Martincová.

Barbora Krejčíková oddechuje, momentálně pobývá v Dubaji. Se Siniakovou se představí na konci srpna při US Open.

bp, Sport.cz

  6:4, 2:6, 6:4 Tausonová - Vondroušová 6:4, 2:6, 6:4 konec
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.