Pořadatelé Australian Open chtějí místo karantény dvoutýdenní "bublinu"

26. srpna 2021 10:43 - Melbourne

Tenisté a tenistky by mohli příští rok před Australian Open strávit dvoutýdenní karanténu po příjezdu do země v uzavřené "bublině", kde by měli lepší podmínky k tréninku než v přísném režimu oficiálních hotelů. Pořadatelé úvodního grandslamového turnaje jednají o úpravě podmínek s australskou vládou.

 

Kelly Defina, Reuters

Před letošním ročníkem museli hráči, trenéři a všichni spolupracovníci strávit dva týdny v přísné hotelové karanténě. Většina tenistů sice měla možnost při negativních testech denně na pět hodin pokoj opustit a trénovat na uzavřených kurtech, řada z nich se ale za celou dobu k tréninku nedostala.

"Ještě je dost času, ale momentálně plánujeme dvoutýdenní bublinu, v níž by se hráči mohli volně pohybovat mezi hotelem a kurty," řekl šéf Australian Open Craig Tiley v rozhovoru pro Nine Network. "Byli by chránění, uzavřeni jen sami mezi sebou a z dosahu ostatních obyvatel," dodal. Po dvou týdnech by hráči mohli z bubliny vyjít a hrát před diváky.

Podle Tileyho nebudou hráči ochotní znovu projít stejnými karanténními podmínkami, které platily před letošním ročníkem, který byl kvůli koronaviru odložen na únor. Pořadatelé by se chtěli vrátit k tradičnímu lednovému termínu, přestože ve státu Victoria platí další uzávěra a očkování v zemi postupuje jen pomalu. Tiley ale doufá, že se do listopadu situace s vakcinací zlepší. "To by nám rozhodně pomohlo," dodal.


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.