Tenistka Svitolinová v Chicagu útočí na první titul po téměř roce

28. srpna 2021 10:42 - Chicago/Cleveland

Nejvýše nasazená Elina Svitolinová bude na tenisovém turnaji v Chicagu usilovat o 16. titul v kariéře, ale první od loňského září. Bronzová medailistka z olympijských her a světová šestka v semifinále přehrála po bitvě švédskou soupeřku Rebeccu Petersonovou 6:1, 6:7, 6:3 a o vítěznou trofej v závěrečné přípravě na US Open se utká s čtvrtfinálovou přemožitelkou Markéty Vondroušové Alizé Cornetovou.

 

@ Twitter Elina Svitolina

Jednatřicetiletá francouzská tenistka porazila v semifinále Varvaru Gračevovou z Ruska 4:6, 6:1, 6:0 a bude usilovat o sedmý titul. Čeká na něj od roku 2018. O pět let mladší Svitolinovou, jež po rychlých porážkách v Montrealu a Cincinnati přijala v Chicagu na poslední chvíli divokou kartu, naposledy předloni porazila, ale jinak má mírně negativní bilanci 3:4.

V Clevelandu se do finále probojovaly druhá nasazená Anett Kontaveitová z Estonska a Irina-Camelia Beguová z Rumunska. Světová třicítka Kontaveitová, jež ve čtvrtfinále vyřadila Kateřinu Siniakovou, postoupila po výhře 6:4, 6:4 nad nasazenou sedmičkou Sarou Sorribesovou ze Španělska. Beguová i čtvrtý zápas na turnaji vyhrála bez ztráty setu, turnajovou šestku Magdu Linetteovou z Polska porazila 7:6, 6:2.

Krejčíková zahájí US Open s Sharmaovou, Vondroušová se utká s Ruseovou

Beguová v prvním letošním finále zabojuje o celkově pátý titul. Kontaveitová už má letos za sebou dvě finálové porážky a na druhou trofej v kariéře čeká od roku 2017.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.