Tenista po zásahu do rozkroku trefil na turnaji sudího a byl diskvalifikován

15. září 2021 09:39

Pro amerického tenistu Tennyse Sandgrena skončil challenger v Severní Karolíně diskvalifikací hned v úvodu prvního kola poté, co odpáleným míčkem trefil čárového rozhodčího. Nejvýše nasazený hráč turnaje v Cary ztratil nervy poté, co ho při přípravě na servis zasáhl příliš prudce hozený míček od sběrače do rozkroku.

 

@ facebook Tennys Sandgren

Sandgren vyhrál úvodní game zápasu při soupeřově podání, ke svému servisu už se ale nedostal. Záběry z kurtu incident přesně nezachytily, aktuálně 103. hráč světového žebříčku ale později na Twitteru potvrdil, že byl diskvalifikován za nastřelení rozhodčího poté, co ho bolestivě trefil sběrač špatně podaným míčkem.

"Ale aby bylo jasno, tohle byla výhradně moje chyba," uznal Sandgren svou zodpovědnost za diskvalifikaci.

Podobný incident skončil vloni na US Open vyloučením i pro světovou jedničku Novaka Djokoviče. Srbský tenista tehdy trefil po prohraném gamu prudce odpáleným míčkem rozhodčí do krku.

GLOSA: Unikát! Tři Češky v Top 10. Žebříček nikdy nelže

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.