Další rána pro ostravský turnaj! Po Karolíně Plíškové se odhlásila i Krejčíková

18. září 2021 17:32

Vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková se odhlásila z ostravského halového turnaje WTA. Tenisová akce J&T Banka Ostrava Open 2021, která startuje v pondělí, tak přišla o další domácí hvězdu. Zraněné zápěstí již vyřadilo Karolínu Plíškovou.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Čerstvě světová sedmička Krejčíková v omluvě uvedla, že se po problémech na US Open, kde dohrávala osmifinále v mrákotách, dostatečně nezotavila. "Abych mohla předvádět takový tenis, jaký si publikum v Ostravě zaslouží. Velice mě mrzí, že nakonec na turnaji v domácím prostředí budu chybět. Opravdu jsem se na Ostravu těšila," uvedla Krejčíková v tiskové zprávě.

V hlavní soutěži se tak představí čtyři domácí hráčky. Petra Kvitová je druhou nasazenou a má v 1. kole volný los. Osmá nasazená Karolína Muchová si počká na soupeřku z kvalifikace a na divoké karty hrající Kateřinu Siniakovou a Terezu Martincovou svedl los 1. kola proti sobě.

Karolínu Plíškovou trápí zápěstí, nebude hrát turnaj v Ostravě

Volný los mají stejně jako Kvitová i turnajová jednička Iga Šwiateková z Polska, trojka olympijská vítězka z Tokia Belinda Bencicová ze Švýcarska a čtyřka Řekyně Maria Sakkariová.

"V Česku hraju moc ráda. Jezdila jsem sem často v juniorských kategoriích, a pak když jsem stoupala žebříčkem," řekla světová osmička Šwiateková, jež předloni vypadla v 1. kole na antuce v Praze. "A je moc fajn, že se hraje blízko mé rodné země, takže doufám, že přijedou polští fanoušci, což by bylo skvělé," přála si loňská vítězka antukového French Open.

Loni turnaj v upraveném kalendáři WTA nahradil čínské Čeng-čou, konal se v kategorii Premier a hrál se koncem října. Letos je zařazen do kategorie 500 s dotací 565.530 dolarů.

pan, Sport.cz

O2 Sport Vondroušová - Kontaveitová dnes 11:00
20211023T11:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.