Jsem vyždímaná, není kde brát, cítí tenistka Martincová. V Ostravě dostala divokou kartu

20. září 2021 16:59 - Ostrava

Konečně má, co chtěla. Rok 2021 byl pro tenistku Terezu Martincovou po všech stránkách průlomový. V hlavní soutěži grandslamu si připsala premiérovou výhru. Na dvě kola z Paříže pak navázala postupem do třetího kola Wimbledonu. Zahrála si dokonce i své první finále na okruhu WTA v Praze a v žebříčku se vyšvihla až na 61. pozici. V závěru sezony ale zjišťuje, že rezervoár sil už je skoro prázdný.

 

Twitter@CurtoSimone

"Nejsem na to zvyklá a je to pro mě fakt náročné," řekla Martincová před svým startem na turnaji J&T Banka Ostrava Open, kam od pořadatelů dostala divokou kartu.

Její letošní bilance na profesionálním okruhu v singlu je velmi solidní – 34:22. Ještě loni přitom musela v Ostravě projít kvalifikací a byla 121. ve světovém žebříčku.

Turnaj mistryň v Mexiku? Slibovali nám Evropu, cítila se zaskočená nejen Siniaková

"Kdyby mi někdo řekl, že sem letos přijedu na takové pozici a k tomu dostanu volnou kartu, to by mě nikdy ani nenapadlo," pousmála se Martincová, ale byl to úsměv trochu unavený.

Přemlouvám tělo, aby bylo ready

"Přemlouvám tělo, aby bylo ready. Víc bojuju sama se sebou než se soupeřkou," povzdechla si. "Takhle vyčerpaně jsem se na kurtu nikdy necítila, že opravdu není z čeho brát. Další týden se přitom hraje v Chicagu, pak v Indian Wells, následně v Moskvě nebo v Tenerife. Vždycky jsem se chtěla do takové pozice dostat, takže ty turnaje chci jet a doufám, že ze sebe ještě něco vymáčknu," tvrdila Martincová.

V Ostravě před českými diváky by jí to mělo teoreticky jít o něco líp. Ani se moc ale nedivila, že na první kolo opět vyfasovala českou soupeřku, na které má na turnajích štěstí/smůlu.

Česká tenistka Tereza Martincová.

Facebook

"Nevím, jak se mi to zase povedlo. Na druhou stranu aspoň hrajeme s Katkou Siniakovou před domácími diváky a ne na druhém konci světa," řekla Martincová, která ve Wimbledonu narazila ve třetím kole na Karolínu Plíškovou.

Tento rok ovšem dokázala zaskočit i známá jména: mj. Nizozemku Bertensovou nebo grandslamové vítězky Australanku Stosurovou a Lotyšku Ostapenkovou.

Tenisová kometa se topí v penězích! Po senzačním triumfu se na ni valí miliony

"Člověk by měl mít radost i z menších posunů (v žebříčku). To, co předvedla Bára Krejčíková, když se dostala do top 5, nebo Emma Raducanuová, která díky US Open skočila ze 150. místa na 22., to jsou výjimečné, unikátní případy," tvrdila Martincová.

Nemusí to být slejvák, stačí lehký, zato vytrvalý deštík. Teď však bude chtít sedmička českého ratingu hlavně dokončit životní sezonu bez zranění.

bum, Sport.cz

O2 Sport Vondroušová - Kontaveitová probíhá
20211023T11:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.