Ruud - Murray 7:5, 6:4 Murray nestačil v San Diegu na Ruuda a další čtvrtfinále nevybojoval

1. října 2021 08:38

Bojoval, nakonec tu však na postup nestačilo. Bývalý nejlepší tenista světa Andy Murray vypadl na turnaji v San Diegu ve druhém kole a nepodařilo se mu navázat na čtvrtfinále z minulého týdne z Met. Trojnásobný grandslamový vítěz podlehl nasazené dvojce Casperu Ruudovi 5:7 a 4:6. Dvaadvacetiletý Nor tak pokračuje na cestě za již pátým titulem v sezoně.

 

Twitter

"Na druhé straně sítě proti mě stála legenda tohoto sportu za poslední desetiletí. Je pro mě inspirací i to, jak se Andy dokázal po všech těch vážných zraněních vrátit. Neměl teď šťastné roky, ale je skvělé ho vidět zpátky. Hrál na vysoké úrovni," ocenil Ruud, desátý hráč žebříčku a člen vítězného evropského týmu v Laver Cupu.

Čtyřiatřicetiletý Brit se s Ruudem držel do stavu 5:5, poté prohrál dva gamy a následně další tři. Ztrácel 0:3 a už zápas neotočil. Ruuda čeká ve čtvrtfinále Ital Lorenzo Sonego. Murray se nyní bude připravovat na "pátý grandslam" v Indian Wells, kam dostal divokou kartu.

Turnaj mužů v San Diegu (tvrdý povrch, dotace 661.800 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Ruud (2-Nor.) - Murray (Skot.) 7:5, 6:4
Shapovalov (4-Kan.) - Fritz (USA) 7:6 (9:7), 6:2
Karacev (Rus.) - Hurkacz (5-Pol.) 5:7, 6:4, 6:2
Norrie (Brit.) - Evans (8-Brit.) 7:6 (7:3), 6:3
Sonego (9-It.) - Korda (USA) 6:4, 6:3
Dimitrov (Bulh.) - Holmgren (Dán.) 6:1, 6:1
pan, ČTK

Časová osa: Tenis

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.