Clijstersová se díky divoké kartě představí i v Indian Wells

1. října 2021 09:09

Další šance pro bývalou světovou jedničku a legendu světového tenisu je tady. Kim Clijstersová se po deseti letech opět představí na turnaji v Indian Wells, přezdívaném "pátý grandslam". Osmatřicetiletá Belgičanka, jež se snaží se třemi dětmi o návrat k tenisu, dostala od pořadatelů divokou kartu. Prestižní turnaj v Kalifornii začne v pondělí.

 

Matt Marton, ČTK/AP

Clijstersová v tomto týdnu hrála mezi elitou opět po roce. V Chicagu vypadla v prvním kole se Sie Šu-wej, tenistkou z Tchaj-wanu, která patří mezi nejlepší světové deblistky.

V Indian Wells bude hrát vítězka čtyř grandslamů Clijstersová podeváté, v letech 2003 a 2005 tento turnaj vyhrála. K tenisu se vrátila loni po sedmileté pauze a prohrála všechny tři zápasy, k nimž nastoupila. Celkem má 41 titulů.

pan, ČTK

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.