Jediná autorka zlatého setu na grandslamu Švedovová s tenisem končí

2. října 2021 12:16 - Nur-Sultan

Jediná autorka takzvaného zlatého setu na grandslamu Jaroslava Švedovová se rozhodla ve 34 letech ukončit tenisovou kariéru. Do historie se zapsala unikátním kouskem, který se jí povedl ve Wimbledonu v roce 2012, kdy soupeřce nepovolila v první sadě jediný fiftýn. Slavnostní rozlučku si bývalá světová trojka ve čtyřhře prožila v pátek během turnaje WTA v kazašské metropoli Nur-Sultanu.

 

Twitter @WTA

Švedovová ve třetím kole Wimbledonu před devíti lety vyhrála v úvodním setu všech 24 výměn za sebou nad nasazenou desítkou Sarou Erraniovou z Itálie.

V žebříčku se dostala ve dvouhře nejvýše na 25. místo, singlový titul získala jeden, v deblu pak ovládla na WTA Tour třináct turnajů včetně Wimbledonu a US Open v sezoně 2010.

"Moje kariéra byla dlouhá a velmi úspěšná," řekla matka tříletých dvojčat. Naposledy hrála letos na US Open poté, co se loni snažila vrátit po mateřské pauze a vleklém zranění kotníku. Zastavil ji však covid-19. Nyní bude kapitánkou kazašského týmu v Billie Jean King Cupu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.