Plíšková je v Indian Wells jedničkou, Siniakovou čeká Clijstersová

5. října 2021 16:56 - Indian Wells

Sedm českých tenistek je v pavouku turnaje v Indian Wells. Karolína Plíšková je nejvýše nasazenou hráčkou, Barbora Krejčíková bude plnit roli trojky. Nejzajímavější soupeřku v 1. kole má Kateřina Siniaková, kterou čeká osmatřicetiletá Belgičanka a někdejší světová jednička Kim Clijstersová.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Trojka světového žebříčku Plíšková je turnajovou jedničkou, protože chybějí světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie a kvůli koronaviru i dvojka Aryna Sabalenková z Běloruska. Letošní finalistka Wimbledonu Plíšková má v 1. kole akce přezdívané pátý grandslam volný los a ve druhém narazí na vítězku utkání mezi domácí Catherine McNallyovou a Číňankou Čeng Saj-saj.

Ve druhém kole jsou rovněž Krejčíková, kterou bude čekat Japonka Nao Hibinová, nebo hráčka kvalifikace, a nasazená jedenáctka Petra Kvitová. Její soupeřka vzejde z duelu Nizozemky Arantxy Rusové s kvalifikantkou. V prvním kole se představí stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová, Marie Bouzková, Tereza Martincová a Siniaková.

Kodeš sestavil aršík českých legend

V soutěži mužů budou Češi chybět. Přímo do hlavní soutěže by se nevešli, a tak česká jednička Jiří Veselý i dvojka Tomáš Macháč hrají tento týden challenger ve Francii.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.