Ivanovičová, Pennettaová, Moya a Ferrero jsou v nominaci do Síně slávy

14. října 2021 19:42 - Newport/Praha

Ana Ivanovičová, Flavia Pennettaová, Carlos Moya a Juan Carlos Ferrero jsou mezi šesticí tenistů nominovaných na vstup do mezinárodní Síně slávy. Spolu s nimi se budou o místo v hvězdné společnosti ucházet deblistky Cara Blacková a Lisa Raymondová. Výsledek hlasování o jejich přijetí bude znám na začátku roku 2022.

 

Jirka G. Novák, Sport.cz

Bývalá srbská světová jednička Ivanovičová získala během kariéry 15 titulů, nejcennější v roce 2008 na Roland Garros. Mezi nejlepší pětkou v žebříčku WTA se držela 91 týdnů.

Italka Pennettaová vybojovala grandslamový titul v roce 2015 na US Open, na okruhu WTA přidala dalších deset trofejí. Ve čtyřhře triumfovala i na Australian Open, s italským týmem čtyřikrát ovládla Fed Cup. V žebříčku byla její maximem šestá příčka.

Na místo světové jedničky to dotáhli Španělé Moya i Ferrero. Moya nasbíral během kariéry 20 titulů. V roce 1998 slavil triumf na Roland Garros, o šest let později pomohl španělskému týmu k výhře v Davisově poháru.

Na pařížské antuce uspěl i Ferrero, který tam grandslamový titul získal v roce 2003. V roce 2000 se proměněným mečbolem podepsal pod premiérový španělský daviscupový úspěch.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.