Živě

Na US Open budou v roce 2017 tenisté hrát o 50 miliónů dolarů

20. března 2013 09:37 - New York

Zástupci tenisového US Open chtějí v roce 2017 zvýšit dotace čtvrtého grandslamového turnaje sezóny na 50 miliónů dolarů. Tenisté by si tak na odměnách rozdělili přibližně dvojnásobek částky, kterou byl podnik dotován vloni.

 

Danny Moloshok, Reuters

Výrazně si ovšem polepší už letos. K už dříve ohlášenému zvýšení dotací o čtyři milióny přidají pořadatelé ještě dalších 4,1 miliónu dolarů a celkem se tak ve Flushing Meadows bude hrát o 33,6 miliónu. V roce 2012 si tenisté rozdělili 25,5 miliónu dolarů.

Změny zástupci US Open představili tenistům na hráčském zasedání ATP v Key Biscayne. Oficiálně podrobnosti zveřejní ve středu, podle informací agentury AP novinky zahrnují i termínové změny. Od roku 2015 by se mělo vrátit finále mužské dvouhry z kritizovaného pondělí na nedělní termín.

O přesném rozložení dotací ještě není rozhodnuto. Na lednovém Australian Open, kde se částka na prize money zvedla o 4,2 miliónu na 31 miliónů dolarů, připadla většina z letos přidaných peněz hráčům vyřazeným v prvních třech kolech.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.