Fantazie! Deblový pár Krejčíková-Siniaková ovládl ve Wimbledonu juniorskou čtyřhru

7. července 2013 14:17 - Londýn
(Aktualizováno: 7. července 2013 14:29)

České juniorky ovládly wimbledonskou čtyřhru! Tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou přidaly měsíc po triumfu v deblu na Roland Garros další úspěch v Londýně. V roli nejvýše nasazených ve finále přehrály ukrajinsko-běloruskou dvojici Anhelina Kalininová-Irina Šimanovičová 6:3 a 6:1.

 

Profimedia.cz

"V Paříži jsem byla víc nervózní, protože to bylo první finále, ale rozhodně bych neřekla, že to bylo snazší. Ale mám teď dobrý pocit," řekla Siniaková Radiožurnálu. S Krejčíkovou v celém turnaji neztratily ani jeden set. "Žádný zápas ale nebyl lehký, ale zvládly jsme to hlavou, i když jsme měly slabší momenty. Hodně jsme si to uhrály servisem," doplnila Krejčíková.

Obě české naděje si stejně jako v Paříži vynahradily ve čtyřhře brzké vyřazení ve dvouhrách. Siniaková, jež letos hrála finále juniorské dvouhry na Australian Open, ve Wimbledonu vypadla coby třetí nasazená ve 3. kole. Krejčíková došla v Londýně do čtvrtfinále singlové soutěže, v níž byla turnajovou čtyřkou.

Tenisový turnaj Wimbledon (tráva, dotace 22,56 milionu liber):
Juniorky - čtyřhra, finále:
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Kalininová, Šimanovičová (8-Ukr./Běl.) 6:3, 6:1
Junioři:
Dvouhra - finále:
Quinzi (6-It.) - Hjon Čong (Korea) 7:5, 7:6 (7:2)
Čtyřhra - finále:
Kokkinakis, Kyrgios (Austr.) - Couacaud, Napolitano (It.) 6:2, 6:3
ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.