Rubriky:

Tenis

Bývalá světová trojka Nalbandian skončil ve 31 letech s tenisem

1. října 2013 21:17 - Buenos Aires

Bývalý třetí hráč světového žebříčku David Nalbandian skončil ve 31 letech s tenisem. Argentinec oznámil konec kariéry na dnešní tiskové konferenci v Buenos Aires, za hlavní důvod označil přetrvávající problémy s ramenem.

 

Profimedia.cz

Kvůli zdravotním problémům se Nalbandian nedostal na kurty od dubna a v současnosti je v žebříčku až na 231. pozici. Kariéru definitivně uzavře dvěma exhibičnímu duely proti Rafaelu Nadalovi.

Nalbandian získal na ATP Tour jedenáct titulů, ale ten nejcennější, grandslamový, mu unikl. Nejblíže mu byl v roce 2002 ve Wimbledonu, kde podlehl až ve finále Lleytonu Hewittovi. Na každém z grandslamů se mu podařilo postoupit alespoň do semifinále.

Největšího úspěchu dosáhl Argentinec s arménsko-italskými kořeny v roce 2005 na Turnaji mistrů. Ve finále tam porazil ze stavu 0:2 na sety tehdejšího vládce tenisu Rogera Federera, čímž ukončil jeho sérii 35 vítězných zápasů a 24 vítězných finále.

Při své úterní oficiální rozlučce Nalbandian pouze litoval toho, že nedosáhl na triumf s argentinským týmem, s nímž hrál v letech 2006, 2008, 2011 finále Davis Cupu. "To nadšení fanoušků, ta atmosféra, tu nikde jinde nenajdete. To mě mrzí nejvíc," řekl k marným pokusům o zisk "salátové mísy".

Nalbandian proslul na kurtu nejen nespornými tenisovými kvalitami, ale také temperamentem, který se mu ne vždy dařilo zkrotit. Za časté hádky s rozhodčími si vysloužil nemálo pokut a loni v Londýně byl dokonce vyloučen z finálového duelu, protože zlostně nakopnul reklamní panel, který zranil čárového rozhodčího.

ČTK

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.