Rubriky:

Tenis

Tenistka Dokicová podle australského tisku plánuje návrat

16. října 2013 18:22 - Melbourne

Bývalá čtvrtá hráčka světového žebříčku Jelena Dokicová plánuje podle australského listu Daily Telegraph comeback. Třicetiletá tenistka, jejíž kariéru brzdila zranění a rodinné problémy s impulzivním otcem Damirem, hrála naposledy loni na jaře.

 

Profimedia.cz

Dokicovou viděli, jak trénuje s bývalým elitním deblistou Toddem Woodbridgem v Melbourne Parku, dějišti Australian Open. Právě zahajovací grandslam sezóny byl loni posledním turnajem velké čtyřky, na němž se někdejší wimbledonská semifinalistka představila.

Na WTA Tour se Dokicová neobjevila od loňského dubna, kdy musela vzdát v prvním kole turnaj v Charlestonu kvůli bolesti zápěstí. Od té doby nehrála, v listopadu se podrobila operaci a vypadla z žebříčku WTA. Pokud by se skutečně chtěla vrátit, musela by doufat v divoké karty od pořadatelů turnajů.

Rodačka z Osijeku byla juniorskou světovou jedničkou a v osmnácti letech už měla na kontě tři turnajové tituly. Celkem jich získala šest a další čtyři přidala ve čtyřhře. Kromě Austrálie hrála v barvách Jugoslávie a později Srbska.

ČTK

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.