Navrátilová chce být trenérkou. Kvitová ale její svěřenkyní nebude

20. ledna 2014 12:23 - Melbourne

Osmnáctinásobná grandslamová vítězka dvouhry Martina Navrátilová by se ráda stala trenérkou. Bývalá světová jednička během Australian Open v Melbourne řekla, že pro hráče ze špičky může být přínosem.

 

Andrew Brownbill, ČTK/AP

"Měla jsem nabídky, ale nejde zatím o nic konkrétního," řekla sedmapadesátiletá Navrátilová, vítězka rekordních devíti titulů ve dvouhře ve Wimbledonu. "Ráda trénuji a ráda pomáhám lidem na jakékoli úrovni. Největší přínos můžu mít na nejvyšší úrovni, protože jsem to sama zažila a dokázala," řekla Navrátilová médiím v Melbourne, kde hraje tradičně po boku Švýcarky Martiny Hingisové čtyřhru legend.

Navrátilová si je jistá, že zazvoní telefon s nabídkou, kterou přijme. "A budu někomu pomáhat na kurtu, sedět v trenérské lóži a potit se tam," řekla s tím, důležitější než pohlaví je osobnost. "Může to být muž i žena, ale musíme si vyhovovat. Důležité je vyjít si po lidské stránce, emočně a cítit, že můžete pomoci," řekla Navrátilová.

Kvitová má nový koncept

Novou svěřenkyní Navrátilové nebude česká jednička Petra Kvitová. Současnou světovou šestku dlouhodobě připravuje kouč David Kotyza, pod jehož vedením vyhrála v roce 2011 Wimbledon, a nově pracuje na kondici s Markem Všetíčkem.

"Začala jsem s týmem nový koncept práce a jsme přesvědčeni, že jeho výsledky se brzy dostaví," vzkázala třiadvacetiletá Kvitová, která na letošním Australian Open vypadla nečekaně hned v 1. kole, a doplnila: "Na osobní setkání s Martinou se vždy těším a pokud se stane trenérkou, tak jí přeju, ať se jí daří."

Pokud se Navrátilová stane trenérkou, připojí se k tzv. super koučům. Ivan Lendl začíná třetím rokem spolupráci s Andym Murrayem,nově se pomáhá Němec Boris Becker světové dvojce Novaku Djokovičovi a s Rogerem Federerem je Švéd Stefan Edberg. Chorvat Goran Ivaniševič zase vede krajana Marina Čiliče.

Vítěz French Open Michael Chang z USA dává rady japonské naději Kei Nišikorimu a Francouze Richarda Gasqueta připravuje Španěl Sergi Bruguera.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.