Tenistky poletí do Španělska na Fed Cup v čele s Kvitovou

29. ledna 2014 10:56 - Praha
(Aktualizováno: 29. ledna 2014 11:51)

Kapitán tenistek Petr Pála nominoval pro utkání 1. kola Fed Cupu ve Španělsku světovou šestku Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou (27.), Kláru Zakopalovou (34.) a devátou deblistku světa Andreu Hlaváčkovou. Zápas se uskuteční příští víkend 8. a 9. února na antuce v Seville pod širým nebem v centru Tenis Blas.

 

Andrew Brownbill, ČTK/AP

Kvitová a Zakopalová jsou tento týden na turnaji v Paříži a Hlaváčková v Pattaye. "Budu rád, když se na těch turnajích zdrží co nejdéle, i když by to zpozdilo jejich příjezd, ale to nevadí, aspoň vím, že si přivezou dobrou formu. Přeju si, aby došly co nejdále," uvedl Pála na facebooku fedcupového týmu po oznámení české nominace.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Dá se očekávat, že do dvouher Pála nasadí Kvitovou a na pozici "dvojky" může počítat s Šafářovou a Zakopalovou. Do čtyřhry pak s párem Šafářová, Hlaváčková.

Bez kapitánky Martinezové

Ve španělské nominaci kapitánky Conchity Martinezové nečekaně chybí Garbine Muguruzaová (35.), letošní vítězka turnaje v Hobartu, kde ve finále porazila Zakopalovou, a osmifinalistka Australian Open. "Je to překvapení a jsem zvědavý, jak se s tím poperou. Doufám, že my lépe než Španělky," řekl Pála.

Španělský tým tvoří Carla Suárezová (16.), Maria-Teresa Torróvá (65.), Silvia Solerová (77.) a Lara Arruabarrenaová (99.). "I když hrajeme venku (ve Španělsku), na antuce, doslova pod širým nebem a teplota nebude nejvyšší, myslím, že určitými favority na postup jsme," řekl Pála.

Čekal, že se bude hrát v hale

Pálu trochu překvapilo, že mezinárodní federace ITF povolila hrát v únoru zápas pod širým nebem. Teplota má být kolem 13 stupňů a může i pršet. "Čekal jsem, že se bude hrát v hale nebo někde na Kanárech, kde by byla teplota vyšší. Nebude to úplně příjemné, ale třeba budeme mít štěstí a počasí se umoudří," řekl.

Se Španělkami se Češky střetly doposud pouze třikrát a vyhrály jen poslední vzájemný zápas na brněnském Výstavišti v roce 2009. O dva roky dříve se hrálo na antuce v Palafrugellu a Češky prohrály 1:4. Fedcupovou premiéru si tehdy ve čtyřhře za rozhodnutého stavu odbyla současná česká jednička Kvitová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: