Becker je po operaci kyčlí a Djokoviče nepovede ani v Miami

21. března 2014 10:20 - Miami

Srbský tenista Novak Djokovič se bude muset i na dalších turnajích obejít bez svého nového kouče Borise Beckera. Druhý hráč světového žebříčku, jenž minulý týden za nepřítomnosti německé legendy získal v Indian Wells první titul v sezoně, na turnaji v Miami oznámil, že se Becker musel podrobit operaci kyčlí a momentálně nemůže cestovat.

 

Jayne Kamin-oncea, Reuters

Beckera v Indian Wells podle plánu zastoupil do loňska hlavní Djokovičův kouč Marián Vajda, v Miami už měl být šestinásobný grandslamový vítěz zpět. Před několika dny se ale musel podrobit neodkladnému zákroku a nyní nemůže chodit. Podle Djokoviče by se Becker měl vrátit k práci na turnaji v Monte Carlu, který začne 13. dubna.

"V takovýchto situacích nemůžete moc dělat. Po operaci kyčlí se bohužel nemůže hýbat, nemůže chodit," řekl srbský tenista, jehož dnes v Miami čeká úvodní zápas s Jeremym Chardym z Francie. "Byl to problém, který se táhl už několik let," dodal.

Šestačtyřicetiletý Becker se připojil k Djokovičovu týmu před touto sezónou.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.