Šafářová - Erraniová 6:4, 6:1 Šafářová získala první bod tenistek v semifinále Fed Cupu

19. dubna 2014 14:21

Tenistka Lucie Šafářová porazila na úvod semifinále Fed Cupu italskou jedničku Saru Erraniovou 6:4, 6:1 a zajistila tak českému týmu vedení 1:0 na zápasy. Ke druhému duelu nastoupí v Ostravě domácí jednička Petra Kvitová a hrát bude s Camilou Giorgiovou, která dostala přednost před Robertou Vinciovou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Šafářová vstoupila do utkání skvěle a čistou hrou vzala Italce servis, ale pak se po chybách trošku trápila a prohrávala 1:3. Trpělivě a přitom razantně se snažila dobývat obrannou tvrz jménem Erraniová a s postupem času byla stále úspěšnější. Navíc využívala slaboučké druhé podání Italky, z kterého posílala vítězné returny.

Od půlky prvního setu si Šafářová pomáhala i servisem, držela si bezpečně podání, hrála agresivně a měla zápas pod kontrolou. První set získala za čtyřicet minut a ve druhém od stavu 0:1 vyhrála šest her v řadě a jistě duel ukončila.

Češky a Italky posledních pět let soutěži družstev vládnou. Tým okolo Kvitové vyhrál v letech 2011 a 2012, Italky triumfovaly v letech 2009, 2010 a loni.

Postupující družstvo se v listopadovém finále střetne s vítězem utkání mezi Austrálií a Německem, přičemž Němky vedou po sobotě 2:0 na zápasy.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Ostravě (ČEZ arena, tvrdý povrch):
ČR - Itálie 1:0 po úvodní dvouhře
Šafářová - Erraniová 6:4, 6:1
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.