České tenistky jsou před losem Fed Cupu 2015 nejvýše nasazené

3. června 2014 12:48 - Praha

České tenistky jsou před středečním losováním příštího ročníku Fed Cupu nejvýše nasazené. Soupeř prvnímu týmu fedcupového žebříčku ITF a letošních finalistek soutěže vzejde ze čtveřice Austrálie, Kanada, Francie a Polsko. Los se uskuteční ve středu po poledni na Roland Garros v Paříži.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda, Facebook

Spolu s Češkami jsou mezi nasazenými Němky, Italky a Rusky. Svěřenkyně kapitána Petra Pály mohou doma přivítat Francii, do Austrálie a Kanady by cestovaly a v případě nováčka Světové skupiny Polska rozhodne o dějišti zápasu los.

"Přál bych si evropského soupeře, protože letět do Kanady, nebo zůstávat po Australian Open v Austrálii, není nejšťastnější," řekl Pála ČTK. "Je to padesát na padesát, že to vyjde. Los neovlivníme, tak se necháme překvapit. Hru ovlivnit můžeme a hlavní cíl je uspět letos ve finále proti Německu," uvedl Pála.

Česky mají šanci navázat na tituly z let 2011 a 2012. Tým okolo Petry Kvitové se ve finále utká s Německem 8. a 9. listopadu v Praze, nebo v Ostravě.

Nasazení pro los Fed Cupu 2015 (1. kolo - 7. a 8. února):
1. ČR, 2. Německo, 3. Itálie, 4. Rusko.
Nenasazené týmy: Austrálie, Kanada, Francie, Polsko.
ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.