České tenistky jsou před losem Fed Cupu 2015 nejvýše nasazené

3. června 2014 12:48 - Praha

České tenistky jsou před středečním losováním příštího ročníku Fed Cupu nejvýše nasazené. Soupeř prvnímu týmu fedcupového žebříčku ITF a letošních finalistek soutěže vzejde ze čtveřice Austrálie, Kanada, Francie a Polsko. Los se uskuteční ve středu po poledni na Roland Garros v Paříži.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda, Facebook

Spolu s Češkami jsou mezi nasazenými Němky, Italky a Rusky. Svěřenkyně kapitána Petra Pály mohou doma přivítat Francii, do Austrálie a Kanady by cestovaly a v případě nováčka Světové skupiny Polska rozhodne o dějišti zápasu los.

"Přál bych si evropského soupeře, protože letět do Kanady, nebo zůstávat po Australian Open v Austrálii, není nejšťastnější," řekl Pála ČTK. "Je to padesát na padesát, že to vyjde. Los neovlivníme, tak se necháme překvapit. Hru ovlivnit můžeme a hlavní cíl je uspět letos ve finále proti Německu," uvedl Pála.

Česky mají šanci navázat na tituly z let 2011 a 2012. Tým okolo Petry Kvitové se ve finále utká s Německem 8. a 9. listopadu v Praze, nebo v Ostravě.

Nasazení pro los Fed Cupu 2015 (1. kolo - 7. a 8. února):
1. ČR, 2. Německo, 3. Itálie, 4. Rusko.
Nenasazené týmy: Austrálie, Kanada, Francie, Polsko.
ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.