Živě

Záhlavová-Strýcová hraje životní turnaj a říká: Každá teď máme šanci, když Serena skončila

29. června 2014 17:02 - Londýn/Praha

Poprvé v kariéře vydržela Barbora Záhlavová-Strýcová v grandslamové dvouhře až do druhého týdne. V pátek vyřadila turnajovou dvojku Li Na, ve Wimbledonu ještě neztratila ani set a v pondělí jde v osmifinále na bývalou první hráčku světa Caroline Wozniackou. „Pro takové zápasy přece trénujeme,“ říká osmadvacetiletá česká tenistka.

 

Max Rossi, Reuters

Máte v posledních dnech pocit, že hrajete svůj nejlepší tenis?
Snažím se, abych se každý den aspoň o trošku zlepšila. Nejen v tréninku, ale i v zápasech.

Když se vám vydařil turnaj v Birminghamu, kde jste došla až do finále, tušila jste, že by mohl přijít i wimbledonský průlom?
V Birminghamu jsem mohla klidně prohrát první kolo. Zápas (s Britkou Broadyovou) jsem zvrátila a nějak mě to nakoplo. Po turnaji jsem už věděla, že se na trávě cítím dobře, a že bych mohla udělat dobrý výsledek. Ale mám před sebou další zápas, a třeba to ještě nekončí.

Když jste porazila čínskou šampiónku Li Na, tak se určitě nebojíte ani Wozniacké, i když je to bývalá světová jednička. Jak byste ji charakterizovala?
Carolinu znám od malička. Jezdili jsme spolu po pětadvacetitisícových turnajích. Hrála jsem s ní už několikrát a ani jednou jsem ji neporazila (bilanci má 0:3 - pozn. red.) Bude to ohromně těžký zápas, ale já se na tu výzvu těším.

Kdybyste v pondělí vyhrála, budete na světovém žebříčku kolem třicátého místa. Je to hodně motivující faktor?
Netušila jsem, kam by mě to mohlo posunout, ale teď už to vím od vás (směje se). Každý zápas na grandslamech je ale motivující.

S Li Na jste hrála na kurtu číslo 1, byl to velký nezvyk? Cítila jste nějakou nervozitu, že jste najednou mnohem sledovanější?
Hrála jsem tam už jednou proti Šarapovové, jinak samozřejmě na těchto kurtech vůbec nehrávám. Že bych byla svázaná tím, jak mě sleduje víc lidí, tak to vůbec. Byla jsem nervózní, ale zdravě. Těšila jsem se a ten kurt je úplně úžasnej! Byl to krásný zážitek. Pro takové zápasy přece trénujeme a doufám, že jich třeba bude ještě víc.

Vy sama jste vyřadila turnajovou dvojku, Francouzka Cornetová se vypořádala s jedničkou Williamsovou. Překvapilo vás, že Serena na trávě prohrála?
Možná mě to trošku zaskočilo, ale každý má své dny. Sice jsem ten zápas neviděla, ale Cornetová musela hrát velmi dobře. Každá teď máme šanci, když Serena skončila.

Že bude v osmifinále na trávě Petra Kvitová se čekalo, ale co jste říkala na Šafářovou a Smitkovou? Vypadá to, jako byste si z Wimbledonu udělaly české mistrovství....
Je to skvělé, že se nám tady tak daří. Čtyři Češky mezi šestnácti, to je přece výborné.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.