Rubriky:

Tenis

Kvitová má nového kondičního kouče. Angažovala Slováka Bundzika

24. července 2014 09:34 - Praha

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová doplnila svůj realizační tým. Jejím novým kondičním koučem se stal Branislav Bundzik. Slovenský specialista pracuje v prostějovském klubu, kde čtvrtá hráčka světa trénuje. Tenistka ho angažovala zatím do konce sezóny.

 

Petr Horník, Právo

"Po Wimbledonu jsme se s Davidem (trenérem Kotyzou) rozhodli, že využijeme služeb Branislava Bundzika. Pár let víme, že je šikovný a já věřím, že spolupráce půjde dobře. Pojede s námi na pár turnajů i do Ameriky," řekla Kvitová ČTK.

Kvitová sháněla nového kondičního trenéra poté, co ukončila spolupráci s Markem Všetíčkem. S tím se dala dohromady loni po US Open díky tomu, že v té době chodila s tenistou Radkem Štěpánkem, jenž se Všetíčkem dlouhodobě spolupracuje. Pár se ale letos v dubnu rozešel. Všetíček ještě Kvitovou připravoval na travnatou sezonu, která vyvrcholila triumfem ve Wimbledonu.

Chce navázat na práci Všetíčka

Před Všetíčkem se o její kondici starali další Slováci - Kristián Bajza a Jozef Ivanko, který byl s Kvitovou při jejím prvním titulu ve Wimbledonu v roce 2011.

S Bundzikem už začala Kvitová minulý týden přípravu na americké betony. "Snažíme se navázat na to, co jsem děla s Markem, i když to úplně nejde. Každý dělá věci jinak a má jiné myšlení, co se týká kondice," řekla Kvitová. "Snažíme se, abych se zrychlovala, měla pevnější tělo, byla výbušnější a déle vydržela, protože teď přijdou na betonech výměny delší než ve Wimbledonu na trávě," řekla tenistka.

Na spolupráci se čtyřiadvacetiletá Kvitová s Bundzikem domluvila zatím do konce letošního roku. "Potom se uvidí, jak to půjde," řekla hráčka z Fulneku.

ČTK, Sport.cz