Rubriky:

Tenis

Švýcaři zvolili na daviscupové finále očekávanou sestavu

4. listopadu 2014 16:38 - Bern

Švýcarští tenisté nastoupí k daviscupovému finále ve Francii s očekávanou sestavou, kterou povede Roger Federer. Druhý hráč světa se za tři týdny v Lille pokusí vybojovat poslední velkou trofej, která mu ve sbírce chybí. V týmu s Federerem figurují Stan Wawrinka, Marco Chiudinelli a Michael Lammer. Sestavu dnes oznámil kapitán Severin Lüthi.

 

Aly Song, Reuters

Federer i čtvrtý hráč žebříčku Wawrinka se před Davis Cupem ještě zúčastní londýnského Turnaje mistrů. Po tamním tvrdém povrchu je čeká rychlý přechod na antuku. Švýcaři v semifinále vyřadili Italy (3:2), Francouzi v Paříži porazili české tenisty (4:1).

Francie pod vedením kapitána Arnauda Clémenta se chystá na finále se čtveřicí Jo-Wilfried Tsonga, Gaël Monfils, Gilles Simon a Richard Gasquet. Za místo přípravy si domácí výběr vybral Bordeaux. Finále se uskuteční od 21. do 23. listopadu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.