Rubriky:

Tenis

Koukalová bude spolukomentovat finále, které pomohla vybojovat. Kritika není na místě

6. listopadu 2014 07:20 - Praha

Klára Koukalová se podílela na postupu českých tenistek do finále Fed Cupu, ale o trofej si nezahraje. Bodově přispěla v dramatickém prvním kole ve Španělsku, hrála i semifinále proti Italkám, jenže na víkendový duel o titul proti Němkám se do nominace nevešla. V pražské O2 aréně však chybět nebude a zápas bude premiérově hodnotit v televizi z pozice expertky. "Budu mluvit o něčem, co znám. Snad to nebude taková ostuda," usmála se dvaatřicetiletá tenistka.

 

Profimedia.cz

Koukalová si letos v únoru zahrála Fed Cup po osmi letech. V chladu a dešti v Seville vyhrála jednu dvouhru a přispěla k vítězství 3:2. Proti Itálii již za rozhodnutého stavu vyhrála s Andreou Hlaváčkovou závěrečnou čtyřhru. V závěru roku se pražské rodačce ale nedařilo, a proto ji kapitán Petr Pála do výběru nepovolal.

"Každá hráčka by si to finále chtěla zahrát. Samozřejmě mě mrzí, že nemůžu hrát finále, ale musím být soudná. Prostě vidím, že jsou tam hráčky, které jsou na žebříčku momentálně přede mnou. Nebylo by fér říkat, že bych tam měla být na úkor někoho jiného. Momentální forma je rozhodující," řekla Koukalová bez emocí.

Už podruhé je při fedcupovém finále s týmem, ale bez možnosti zasáhnout do bojů. Předloni byla sparringpartnerkou tenistek před vítězným finále proti Srbsku. "Jsem ráda, že tady můžu jakkoli být, i když v jiné roli, a fandit holkám," uvedla vítězka tří turnajů WTA ve dvouhře.

Kritika není na místě

Na utkání proti Německu přijala roli odbornice hodnotící zápasy po jejich skončení. Poprvé nebude na otázky odpovídat, ale sama bude mít připomínky a postřehy. Přísná na své kamarádky prý nebude. "Kritika není na místě. Jsme znovu ve finále Fed Cupu. Člověk by měl být pozitivní a rád, že jsme vůbec tady," podotkla dvaatřicetiletá hráčka.

Od pondělí se Koukalová pohybuje v hale a s tenistkami je v kontaktu. Stala se i terčem vtípků. "Mají na mě narážky, že si musí dávat pozor, co řeknou, abych to nikde nevyslepičila," usmála se 41. hráčka světa a aktuální česká pětka.

Nervózní z mikrofonu nebude, na kamery je zvyklá z rozhovorů z pozice hráčky. "A budu mluvit o něčem, co znám. Znám všechny holky, vím, jak to tady chodí. Snad to nebude taková ostuda," řekla vítězka letošního turnaje ve Florianópolisu.

Z pozice odborníka může mluvit o šancích tenistek na třetí fedcupový titul za čtyři roky a má jasno. "Jsem stoprocentně přesvědčená, že Česko vyhraje. Řekla bych, že šance jsou sedmdesát na třicet pro nás," řekla Koukalová a jedním dechem doplnila: "Budu ráda, když budu mít pravdu."

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.