Živě

Serena dostala na úvod Hopman Cupu kanára, pak si dala kafe přímo na kurtu

5. ledna 2015 08:07 - Perth

Nevídanou situaci viděli tenisoví fanoušci při druhém dnu Hopman Cupu v australském Perthu. Největší hvězda turnaje Serena Williamsová prohrála první set s Italkou Pennettaovou 0:6 a poručila si na kurtu kafe! Teplý nápoj jí evidentně pomohl, protože další dva sety vyhrála a získala pro tým USA první bod.

 

Jirka G. Novák, Sport.cz

Během zápasu jste si dala kafe, že by to bylo tajemství úspěchu?

Zázračné kafe (smích). Jsem z těch, co každé ráno potřebují kafe a dnes ráno jsem to své nestihla, tak jsem to zkusila při zápase. Nevěděla jsem, zda to vůbec pravidla dovolují, tak jsem se prostě zeptala: „Mohu dostat espresso"? (smích)

To je snad poprvé v historii, kdy si někdo z tenistů během zápasu dal kafe.

Pořád se trochu potýkám s následky jet lagu a to kafe mi dost pomohlo se probrat, protože Flavia hrála opravdu dobře. Pak mě najednou konečně začaly poslouchat nohy. Byl to pro mne těžký start, Flavia se pokaždé zlepšuje, tak jsem ráda, že jsem nakonec vyhrála.

Začátek zápasu v deset hodin ráno není pro vás asi ideální.

To teda ne. Doufám, že už mě další zápasy takhle brzy ráno nečekají. Jinak budu muset sehnat jako sponzora nějakého výrobce kávy (smích).

Ačkoliv jste první set ztratila hodně rychle, vypadalo to, že se zápasem hodně bavíte.

Nikdy předtím jsem se při nějakém zápase tolik nenasmála jako dnes. Ostatně mým hlavním cílem pro tento rok je užít si více zábavy. Táta mi řekl: Už jsi dokázala všechno, tak si to teď prostě jen užívej a uvidíš, že budeš hrát lépe. Tak zkouším být při hře víc uvolněná a prostě hrát tak, jak umím.

Vaší další soupeřkou bude Eugenie Bouchardová, která má za sebou skvělý rok.

Hraje skvěle. Je to výborná hráčka. Nicméně já se dívám dopředu a nemám v úmyslu tady nějaký zápas prohrát. Jsem v pohodě a chci si to užít, bude to dobrý zápas.

Už jste Hopman Cup vyhrála dvakrát s dvěma různými partnery. To musí být váš letošní partner John Isner asi pod tlakem.

Ne, nemyslím si. Já i John jsme tu hlavně proto užít si hodně zábavy. Jak už jsem řekla, chci si tenhle rok především užít, a pokud si při mé hře budou bavit i diváci, bude to skvělé.

Asi vás potěšilo, že organizátoři nechali zavřenou střechu haly, venku je totiž +40 stupňů Celsia

Za to jsem byla hodně ráda, nevím, jak bych přežila v 41 stupních horka! Nicméně v Melbourne to nebude o nic lepší, tak se na ta australská horka musím připravit.

Už je to několik let, kdy jste vyhrála Australian Open. Myslíte letos na vítězství?

Je to pořádně dlouho, možná pět nebo šest let? Dlouhá doba. Myslím na vítězství každý rok, jednou jsem chyběla kvůli zranění. A letos? Prvotním cílem bude dostat se přes čtvrtfinále, pak uvidíme.

Tenisový Hopmanův pohár smíšených dvojic v Perthu (tvrdý povrch):    
Skupina A:    
USA - Itálie 3:0    
S. Williamsová - Pennettaová 0:6, 6:3, 6:0    
Isner - Fognini 5:7, 7:5, 7:6 (7:4)    
S. Williamsová, Isner - Pennettaová, Fognini 6:2, 2:6, 11:9.    
Tabulka:    
1. USA 1 3:0 1
2. ČR 1 2:1 1
3. Kanada 1 1:2 0
4. Itálie 1 0:3 0
Jirka G. Novák (Perth), Sport.cz

ČT sport Bencicová - Vondroušová dnes 11:00
20210731T11:00:00+0200
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.