Rubriky:

Tenis

Šafářová: Sereny se nebojím, nastal čas prorazit do první desítky

7. ledna 2015 12:42 - Perth

Tři zápasy, tři výhry. Tenistka Lucie Šafářová si vede na Hopman Cupu parádně a je hlavním motorem českého týmu, který po Kanadě porazil také Itálii a je zatím stoprocentní. Pokud Češi uspějí i ve čtvrtečním duelu s USA, zahrají si v australském Perthu finále prestižní týmové soutěže.

 

Jirka G. Novák (Perth)

V pondělí měl český tým volný den, odpočinek se v místním vedru asi hodil.

Bylo tu přes 40 stupňů, to už je opravdu hodně. Byli jsme se s Adamem (Pavláskem, pozn. redakce) podívat na místním rybím trhu a bylo to fajn. Není to tak velké jako v Sydney, spíše útulné. Ale líbilo se nám to a samozřejmě jsme ochutnali místní ryby.

Máte za sebou druhé vítězství, jaký byl zápas s Pennettaovou?

Byly to dobré souboje, Flavia hraje trochu jinak než ostatní hráčky, často mění styl. Ve druhém setu jsem trochu polevila v koncentraci a ztratila vedení, ale nakonec to dopadlo dobře.

Vypadá to, že jste ve skvělé formě. Změnila jste něco v přípravě?

Druhý rok po sobě se připravuji s mým koučem na Floridě a oblíbila jsem si tamní přípravu v horkém podnebí. Odvedli jsme hodně práce a forma zatím drží, naštěstí se mi také vyhýbají zranění. Doufám, že to takhle vydrží a budu zde moci hrát finále.

K tomu ale bude potřeba ve čtvrtek porazit tým USA – silnou dvojici Serena Williamsová, John Isner.

Serena je vždy těžký soupeř, momentálně jasně nejlepší hráčka. Už jsem s ní svedla pár třísetových soubojů, hraje hodně agresivní tenis. Nemám co ztratit.

Co bude na Serenu Williamsovou platit?

Myslím, že bude potřeba předvádět silový tenis a hrát míče hodně rychle, samozřejmě dobře servírovat. Nedávat jí příliš prostoru na její hru, protože když jí dáte možnost hrát ofenzivně, je nejlepší.

Ve středu máte volný den, jak ho budete trávit?

Nebudu vybočovat z obvyklé rutiny. Můj trenér je tu se mnou, takže se budeme snažit zapracovat na některých maličkostech. A nejdůležitější bude, zvláště v tom místním horku, si pořádně odpočinout. Nabrat energii pro čtvrteční zápasy.

Pokaždé když reprezentujete, vydáváte ze sebe to nejlepší. Musíte mít ráda tyhle týmové soutěže.

Já to doslova miluji. Pokaždé, když hraju za Českou republiku, tak je to pro mne něco speciálního.

V současnosti se pohybujete kolem 15. místa žebříčku. Jste připravena prorazit do první desítky?

To je můj cíl. Mám za sebou už docela dlouhou kariéru, tak konečně nadešel čas splnit si svůj sen.

Jirka G. Novák (Perth), Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.