Rubriky:

Tenis

Sestry Williamsovy potvrdily účast v baráži s Itálií

29. března 2015 14:36 - Miami

Světová jednička Serena Williamsová i její sestra Venus potvrdily účast v dubnové baráži Fed Cupu, v níž čeká americké tenistky ostře sledovaný souboj s Itálií. Italské hráčky ovládly týmovou soutěž naposledy předloni a o účast mezi elitou musejí bojovat poprvé po sedmi letech.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Sestry Williamsovy pomohly Američankám v únoru k výhře nad Argentinou 4:1 a postupu do baráže. Italky do ní spadly po domácí prohře v 1. kole Světové skupiny s Francií 2:3. Baráž se bude hrát na antuce 18. a 19. dubna v italském Brindisi.

"Zasloužíme si být zpátky (ve Světové skupině). Máme jedny z nejlepších hráček na světě, měly bychom bojovat o titul," řekla Serena Williamsová během turnaje v Miami. USA jsou se 17 trofejemi nejúspěšnějším týmem fedcupové historie. České tenistky jsou s osmi triumfy druhé.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.