Kvitová splnila slib z Turnaje mistryň. Takhle se jí povedlo načepovat pivo Šafářové

9. listopadu 2015 11:15 - Praha

Sliby se mají plnit, říká se. A známého moudra se drží i nejlepší česká tenistka Petra Kvitová, která splnila to, co slíbila krajance Lucii Šafářové na Turnaji mistryň v Singapuru.

Czech Fed Cup Team

Kvitová nutně potřebovala pomoc Šafářové v posledním kole skupiny, kdy už neměla postup ve svých rukou. Šafářová hrála jen o čest, přesto porazila ve dvou setech Němku Kerberovou, což posunulo slavnější kamarádku do semifinále.

„Říkala, že mi koupí pivo, tak doufám, že budou aspoň dvě," prozradila Šafářová na posledním turnaji sezóny.

Kvitová se nakonec probojovala až do finále, kde nestačila na Polku Radwaňskou. Obě české tenistky se nyní znovu sešli v Praze před finále Fed Cupu s Ruskem a došlo pochopitelně i na slibované pivo.

„Tak jdu Lucce natočit to pivo," hlásila tenistka z Fulneku. Osobně došla za pípu a pokusila se natočit ideální půllitr zlatavého moku. Byť se zdálo, že je pivo trochu moc napěněné, finalistka letošního French Open byla spokojená. „Dobrý," pochválila snahu své kamarádky.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.