Po Sereně ukončí bojkot Indian Wells i Venus Williamsová

28. ledna 2016 11:21 - Indian Wells

Rok po Sereně Williamsové se rozhodla ukončit bojkot turnaje v Indian Wells i její sestra Venus. Pětatřicetiletá tenistka nestartovala na kalifornské akci od roku 2001, kdy se podle svých slov stala stejně jako její mladší sestra na turnaji terčem rasistických urážek.

 

Thomas Peter, Reuters

"Jsme nadšení, že se Venus, jedna z nejlepších tenistek historie, znovu vrátí do Indian Wells. Naši fanoušci vloni vřele uvítali Serenu a nic jiného nečekám ani pro Venus," uvedl šéf turnaje Raymond Moore.

Serena Williamsová v Indian Wells poprvé triumfovala v roce 1999 coby sedmnáctiletá při tehdejším debutu v hlavní soutěži. Dva roky nato úspěch zopakovala, fanoušci ji ale při finále s Kim Clijstersovou vypískali. Bučením ocenili o dva dny předtím i odstoupení Venus před vzájemným semifinále.

ČTK

  Linetteová - Kvitová dnes 11:30
20210510T11:30:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.