Plíšková na kurtu usrkávala kolu. Byla jsem připravená na peklo, řekla po výhře nad rumunskou hvězdou

6. února 2016 16:25 - Kluž

Na kurt šla proti Simoně Halepové s bilancí 0:3, proti rumunské hvězdě navíc Karolína Plíšková nikdy neuhrála ani set, ale v sobotním odpoledni v Kluži se děly věci. Třiadvacetiletá Češka vyrvala domácím tenistkám v úvodním kole Fed Cupu bod, s nímž dozajista počítaly.

 

Profimedia.cz

Byl to psychicky těžší zápas, než ty z loňského finále proti Rusku?
To ani ne. Hrály jsme docela vyrovnaně, asi jsme i obě byly nervózní, ale docela rychle to ze mě spadlo. Poprvé jsem proti ní uhrála set, který jsem zatím nikdy neudělala. Pak jsem se cítila líp a do třetí sady jsem šla trošku agresivněji. První set se dal asi taky vyhrát, třeba to mohlo být ve dvou, ale to je už jedno.

Moc často se nestává, aby Halepová byla ve třetím setu hráčkou, která je na tom fyzicky hůř...
Pro nás pro obě to bylo fakt náročný, povrch je těžký a jak se to na něm zasekává, tak mě bolí celé tělo. Asi i pro ni to bylo náročné, i když je na tom normálně fyzicky líp než já. Fyzička je ale spojená s psychikou, třetí set byl pro mě nejlehčí, protože už dělala víc chyb, ale to bylo i tím, že jsem do toho začala víc chodit.

Poprvé jste tak porazila hráčku z první trojky...
Doteď se mi to nepodařilo, i když jsem byla docela blízko proti dalším dobrým hráčkám. S Petrou (Kvitovou) jsem třeba hrála těsně. I když to není turnaj, tak je to cenný skalp. Možná je to tady i vyhecovanější.

Zápasů ve Fed Cupu jste zatím moc neodehrála. Je to nejcennější výhra?
Bylo to daleko těžší než singl v Praze s Pavljučenkovovou. Hrálo se sice v Praze, byly tam jiné tlaky, jiná atmosféra. Venku před takovým publikem jsem ale ještě nehrála. Kdybych prohrála, byla bych hodně nešťastná, ale myslím, že ten zápas byl dobrý z obou stran.

Pochválíte se i za trpělivost?
Ona nedá nic zadarmo, tím podáním jsem si nepomáhala až tolik, jak jsem normálně zvyklá, es a přímých bodů ze servisu jsem tolik neměla. Všechno se muselo vydřít, uhrát, moc lehkých bodů nebylo jak. Že bych zabila hned prvním míčem, to se stalo jen párkrát.

Vypadalo to, že jste při pauzách pila kolu, je to tak?
No, to se vám nezdálo. Měla jsem gel, kolu, rozdělané pití, všechno se dělalo proto, abych nedostala křeče a vydržela to do konce. Cítila jsem, že potřebuju cukr. Ona se asi cítila hůř než já, ale nechtěla jsem mít komplikace. Proto jsem se udržovala napružená, abych to dohrála v klidu. Kola není ideální, ale je tam cukr a občas pár hráčů si to dá. Nedělám to běžně, ale tohle byl jeden z nejtěžších zápasů, co jsem odehrála v kariéře.

Bouřlivé prostředí na vás nedolehlo?
Ani ne. Musím říct, jak jsem to zažila v Praze, tak to bylo pro soupeřky horší. Počítala jsem s tím. Lidi skandovali, Halepová je tady pro ně bůh, ale byla jsem připravená na velký peklo, takže mě to nepřekvapilo.

Marek Burkert (Kluž), Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.