Kvitovou přemohla nervozita a extrémní styl soupeřky: Chybí mi herní sebevědomí

6. února 2016 18:47 - Kluž

Naděje na vedení 2:0 pominuly. Česká jednička Petra Kvitová se ve druhé dvouhře úvodního kola tenisového Fed Cupu v Kluži nevypořádala s vlastní nervozitou, ani extrémním stylem rumunské soupeřky Moniky Niculescuové. "Mám na víc," povzdechla si dvojnásobná wimbledonská šampiónka po porážce ve dvou setech.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Jak byste tedy popsala svůj výkon?
Začátek byl špatný, ale pak jsem se dostávala trochu do hry a zlepšovalo se to, cítila jsem se lépe, fyzicky i mentálně, ale pořád mám určitě na víc, to je bez debat.

S Halepovou by to mohl být v neděli pro vás relativně příjemnější duel, vzhledem k jejímu stylu, který není tak zvláštní jako u Niculescuové?
Obecně si myslím, že to bude trochu příjemnější, protože dnes asi taky neodehrála úplně nejlepší tenis, který chtěla. Monica ale neměla moc co ztratit, byla hodně uvolněná, zítra budeme se Simonou obě chtít přinést ten bod a bude to náročný zápas.

Na kurtu  ale někdy působíte až skoro apaticky, je pro vás těžké ukázat, že vám zápas není jedno?
V sobě s nervy bojuju a potřebuju s tím něco udělat, tak se snažím tak trochu uvolnit a možná proto to vypadá, jak to vypadá. To ale úplně nevím, mám svých starostí dost.

Dalo se na Rumunku něco vymyslet?
Říkali jsme si s kapitánem něco, měla jsem taktiku už před zápasem. Už jsem ji trochu znala, hrály jsme spolu na trávě. Taktiku jsem měla, dolaďovala ji během zápasu. Věděla jsem, že zezadu to těžko zabiju, snažila jsem se víc chodit na síť. Ona to párkrát dobře prohodila, já zase některé voleje nezahrála, jak bych chtěla. Myslím, že nebyly zase tak hrozné, ale tím, jak ona je šikovná a dobře čte hru, nestačilo to.

Pořád bojujete s nervozitou?
I v Praze při finále s Ruskem jsem byla v sobotu hodně nervózní a pak jsem se z toho dostala. Tady jsem se taky cítila ve druhém setu trošku líp, ale moc mě to nepustilo a ona mi taky nepomohla. Pořád hrála solidně a já některé míče bohužel zkazila. Byly to nervy z toho, že jsem letos nenahrála moc zápasů. Cítila jsem se stažená a nevěděla, co od sebe čekat.

Takže chybí herní sebevědomí?
Myslím, že jo. Dneska to byl třetí zápas a ráda bych ten druhý v Austrálii ani nepočítala.

Fyzicky se cítíte dobře?
Ano, dnes všechno bylo o nervech. Poslední dva týdny jsem dobře trénovala, v trénincích bylo všechno dobře. Teď to jenom potřebuju převést do zápasů.

Marek Burkert (Kluž), Sport.cz, Právo

  6:4, 2:6, 6:4 Tausonová - Vondroušová 6:4, 2:6, 6:4 konec
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.