Rubriky:

Tenis

Ljubičič bude v 1. kole Davis Cupu hrajícím kapitánem Chorvatů

16. ledna 2006 21:40 - ZÁHŘEB

Ivan Ljubičič povede chorvatské tenisty coby hrající kapitán v utkání prvního kola Davisova poháru proti Argentině, kterým Chorvaté vykročí za obhajobou loňského senzačního titulu. Šestadvacetiletý hráč, jenž v prosincovém finále výrazně přispěl k vítězství nad Slovenskem, se v pondělí dohodl s vedením chorvatské tenisové federace.

Ljubičič, momentálně osmý hráč světového žebříčku, přijal podle předsedy federace Radimira Caciče roli kapitána jen na únorový duel. Ve funkci nahradí Nikolu Piliče, který minulý týden na funkci překvapivě rezignoval. Goran Ivaniševič, jenž byl hlavním kandidátem na jeho nástupce, práci odmítl. Ljubičič ale věří, že si to bývalý wimbledonský vítěz ještě rozmyslí a přijme ji později.

Zatím není jasné, kdo bude Ljubičičovi pomáhat z lavičky, když bude sám hrát. "To nevím. To budeme řešit později," řekl Cacič podle agentury AP.

Pilič, jenž třikrát dovedl k triumfu i Německo, složil funkci daviscupového kapitána kvůli zprávám, které se objevovaly v chorvatských médiích. Noviny psaly o tom, že reprezentanti více věří Ivaničevičovi než Piličovi.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.