Rubriky:

Tenis

Na DC autem! Čeští tenisté zvolili netradiční způsob dopravy

28. února 2016 13:14 - Praha

Netradiční způsob dopravy zvolili čeští tenisté při přesunu do německého Hannoveru, kde se příští týden hraje 1. kolo Davisova poháru. Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Jiří Veselý, Radek Štěpánek a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil se naskládali do aut. Přitom také doufají, že proti Kohlschreiberovi a spol. uhrají tři body, čímž by se vyhnuli zápasům o záchranu, protože to byli právě Němci, proti kterým ve stejné fázi před 11 lety neuspěli a v elitní skupině se museli zachraňovat.

 

Facebook Czech Davis Cup Team

"Čeká nás obrovsky silný a kvalitní soupeř, ale věřím, že se budeme z Německa vracet s úsměvem na rtu," řekl sedmatřicetiletý Štěpánek, který na srazu vítal všechny německým pozdravem Guten Tag. I kapitán Navrátil očekává náročný duel, proto byl rád, že v týmu nechybí Berdych: "Bude to velice těžké, ale kvalita a zkušenosti jsou na naší straně. Všichni uděláme maximum, abychom měli v neděli měli tři body," řekl.

Berdych je v daviscupové sestavě poprvé od semifinále v září 2014 a do Německa odjel dobře naladěný. "Mám (na Davisův pohár) samé dobré vzpomínky a pro mě je to další super týden, na který se těším, a doufám, že to podtrhneme konečným výsledkem a budeme se vracet domů s vítězstvím," řekl sedmý hráč světa.

Po návratu z Dubaje byl trochu nachlazený. "Ale není to nic, co by se mělo řešit. Když člověk cestuje, tak cokoli takového může přijít. Cítím se dobře, všechno běží podle plánu. Máme čas se připravit, aby bylo do zápasu vše stoprocentní," řekl.

Třicetiletý Berdych je jediným pamětníkem posledního utkání s Německem. "Mám z něj smíšené pocity," vzpomínal na rok 2005. Tehdy sice v pětisetových zápasech své dvě dvouhry vyhrál, ale Češi prohráli v Liberci 2:3 a poprvé v historii sestoupili ze Světové skupiny. "Výhry mě těší, zvládl jsem těžké pětihodinové zápasy, ale je to týmová soutěž a chyběl bod, což zanechá trošku hořkou vzpomínku."

Veselý trénoval kousek od místa, kde se bude hrát

Zajímavý zápas čeká Veselého, který kousek od Hannoveru vyrůstal a trénoval. "V té oblasti jsem žil. Mám to skoro za barákem. Budu tam mít hodně známých, ale hrajeme proti Němcům a neočekávám zvláštní podporu," řekl Veselý.

Dvaadvacetileté české naději se letos zatím nedaří. Vyhrál jen jeden zápas z pěti. "Nebyl to úvod roku, který bych si přál," řekl levou rukou hrající tenista, který je po Australian Open bez trenéra. "Vývoj to má, ale zatím nic," řekl.

V autech stráví tenisté cestou do Hannoveru odhadem čtyři a půl hodiny. "Asi to bude veselejší cesta," očekával Berdych při konverzaci zábavu. Proto si ani nepřipravoval speciálně muziku. "Nebude třeba zabíjet čas hudbou," podotkl Berdych, který často jezdíval autem na turnaje jako junior a pak na challengery.

"Doufám, že cesta uteče a dobře dojedeme," řekl kapitán Navrátil, jenž první trénink v TUI Areně na tvrdém povrchu naplánoval týmu na pondělní dopoledne.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis