Rubriky:

Tenis

Prodlouží si kariéru? Hewitt může v Davis Cupu nahradit nemocného Kyrgiose

2. března 2016 11:30 - Melbourne

Po lednovém loučení s kariérou na Australian Open by se bývalý první hráč světa Lleyton Hewitt mohl objevit na kurtu v 1. kole Davisova poháru. Do zápasu proti USA povede australské tenisty poprvé v roli kapitána a navíc možná zaskočí za nemocného Nicka Kyrgiose.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

Dvacetiletý talentovaný hráč kvůli viróze minulý týden skrečoval semifinále v Dubaji se Švýcarem Stanem Wawrinkou. Při dnešním čtyřicetiminutovém tréninku na travnatém kurtu v Melbourne si musel dávat pauzy. "Je unavený. Pořád se z té virózy dostává," citovala agentura AP Kyrgiosovu matku Nill.

Trenér australského týmu Jason Stoltenberg naznačil, že nahradit Kyrgiose by mohl pětatřicetiletý Hewitt. "Je to asi poprvé, co se kapitán musí připravovat na to, že by mohl nastoupit. Je to skvělý týmový parťák a udělá všechno, co je třeba. Ať už na kurtu, nebo vedle něj. Neočekáváme, že bude hrát, ale uvidíme během příštích 24 hodin," řekl Stoltenberg.

V australském týmu se chystá na dvouhry Bernard Tomic a nastoupit může i Samuel Groth, který jinak vytvoří deblový pár s Johnem Peersem.

ČTK