Rubriky:

Tenis

Karolíně Plíškové sestra v Praze vylosovala do prvního kola Vögeleovou. Vinciová nepřijede

23. dubna 2016 16:08 - Praha

Fedcupová hrdinka Karolína Plíšková začne cestu za obhajobou titulu na tenisovém turnaji okruhu WTA v Praze v 1. kole se Stefanií Vögeleovou. Švýcarskou soupeřku třetí nasazené hráčce antukového J&T Banka Prague Open dnes vylosovala její sestra dvojče Kristýna Plíšková.

 

Urs Flueeler, ČTK/AP

Přímo do hlavní soutěže se dostalo osm domácích tenistek a v prvním kole akce dotované půl miliónem dolarů nedojde ani k jednomu českému souboji.

Losu se ujala Kristýna Plíšková. "Nebyla to moje premiéra, ale vážně jsem měla strach, abych si nenalosovala sestru," řekla 90. hráčka světa na webu turnaje. Oddechla si, když se její soupeřkou v 1. kole stala Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu. Na sesterský duel Plíškových může dojít případně v semifinále.

Turnajová dvojka Lucie Šafářová se pokusí získat první letošní výhru ve dvouhře proti Marianně Duqueové-Marinové z Kolumbie. Pátá nasazená Barbora Strýcová se utká s Běloruskou Olgou Govorcovovou a Kateřina Siniaková s Francouzkou Alizé Cornetovou. Denisu Allertovou, loňskou finalistku Lucii Hradeckou a na divokou kartu startující domácí naději Markétu Vondroušovou čekají hráčky z kvalifikace.

Turnajovou jedničkou je Ruska Světlana Kuzněcovová, jelikož se kvůli zraněnému kotníku na poslední chvíli odhlásila Italka Roberta Vinciová.

Zajímavostí je, že stejně jako loni se v 1. kole v pražské Stromovce utkají Belgičanka Yanina Wickmayerová s Italkou Camilou Giorgiovou. Loni vyhrála Wickmayerová.

Hlavní soutěž začne v pondělí, finále bude na programu v sobotu od 11:30.

Volnou kartu dostala Vondroušová

Původně nejvýše nasazená Vinciová má zraněný kotník a pár hodin před dnešním losem se pořadatelům podniku J&T Banka Prague Open omluvila.

Loňská finalistka US Open a osmá hráčka světa v pátek vypadla z turnaje ve Stuttgartu a následně zaslala do Prahy omluvenku. "Mám problém s levým kotníkem. Bolí a neustále se to zhoršuje, takže radši nebudu hrát a pojedu domů za svým doktorem," citují Italku pořadatelé na svém webu.

Novou turnajovou jedničkou se stala Kuzněcovová. Přímo do hlavní soutěže se dostala Kristýna Plíšková, jejíž původní volnou kartu dostala nyní Markéta Vondroušová, která měla hrát kvalifikaci.

Z domácích hvězd chybí pouze Petra Kvitová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis