Vaněk málem v Buenos Aires zaskočil domácího Coriu

BUENOS AIRES

Až tie-break třetího setu připravil tenistu Jiřího Vaňka na antukovém turnaji v Buenos Aires o možnost výhry nad favorizovaným Guillermem Coriou. Druhý nasazený domácí hráč nad českým reprezentantem zvítězil 6:1, 2:6 a 7:6, ačkoli ve třetí sadě prohrával již 0:3.

Guillermo Coria

Sedmadvacetiletý Vaněk v úvodu rozhodujícího setu sedmého hráče světa a více než pět tisíc lidí v hledišti zaskočil, Coria se však dokázal do zápasu vrátit. "To byl nesmírně důležitý moment, začal jsem se pak cítit skvěle. Pomohli mi diváci," uvedl po zápase finalista z Roland Garros 2004, jenž je po odhlášení Davida Nalbandiana největším argentinským favoritem na zisk trofeje.

Poté, co Coria dokázal zlikvidovat náskok dvou Vaňkových brejků, měl český tenista šanci i ve zkrácené hře. Domažlický rodák vedl v tie-breaku 2:1, pak ale jeho soupeř vyhrál šest míčků za sebou a zůstal ve hře o nejvyšší podíl z dotace 425 000 dolarů. "Vaněk hrál excelentně, bylo to hodně těžké," uznal čtyřiadvacetiletý Argentinec.

Travis Rettenmaier, jenž nahradil v hlavní soutěži turnaje v San Jose zraněného Andreho Agassiho, postoupil do druhého kola. Dvaadvacetiletý tenista porazil v pondělním americkém souboji Scovilla Jenkinse ve třech setech a připsal si teprve druhou výhru na okruhu ATP v kariéře. "Asi bych měl Andremu poslat děkovný dopis," řekl Rettenmaier.

Dvouhra - 1. kolo:
Coria (2-Arg.) - Vaněk (ČR) 6:1, 2:6, 7:6 (7:2), Ferrero (3- Šp.) - Del Potro (Arg.) 6:2, 4:6, 6:4, Starace (It.) - Monaco (Arg.) 6:3, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo:
Garcia, Prieto (3-Arg.) - Almagro, Cibulec (Šp./ČR) 6:3, 6:1.
SAN JOSE
Murray (Brit.) - Fish (USA) 6:2, 6:2, Warburg (USA) - J. Johansson (Švéd.) 6:3, 4:6, 6:3, Rettenmaier - Jenkins (oba USA) 7:5, 3:6, 6:3, Spadea - Querrey (oba USA) 6:7 (4:7), 6:4, 6:2.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200