Rubriky:

Tenis

Nesnášíte hrát proti někomu jako Štěpánek. Nepochyboval jsem, že Murray vyhraje, tvrdí McEnroe

24. května 2016 21:01 - Paříž

Vedl 2:0 na sety a v páté sadě byl dva míčky od vítězství, přesto legendární tenista John McEnroe nevěřil Radku Štěpánkovi, že by mohl v úvodním kole Roland Garros vyřadit světovou dvojku Andyho Murrayho.

 

Benoit Tessier, Reuters

Českému veteránovi však složil poklonu. „Pátý set byl velkolepý. Štěpánek hrál skvěle, jakmile získal pár gamů, začal zase vyvíjet na Murrayho tlak," rozpovídal se sedminásobný grandslamový vítěz v roli komentátora televize Eurosport.

„Celou dobu jsem ale cítil, že Murray vyhraje, i když za stavu 5:4 a shoda měl Štěpánek opět šanci," připomněl Američan kritický moment utkání, kdy byl karvinský rodák dva míčky od vítězství.

V tu chvíli muselo být hodně úzko i favorizovanému Britovi. „Štěpánek je totiž přesně typ hráče, proti kterému nesnášíte hrát. Je nepředvídatelný, hodně málo hráčů hraje jako on," upozornil McEnroe na pestrý herní styl praktikovaný 37letým veteránem.

„A taky si o něm hodně lidí řekne: chudák Radek, je starý, byl zraněný. A hodně mu pak fandí," poukázal na fakt, že si Štěpánek získal srdce příznivců na centrálním dvorci.

McEnroe má za to, že s tak houževnatým odporem se v nejbližších zápasech Brit jen tak nesetká. „Myslím, že teď bude Murray hodně rád, že bude hrát proti tomu Franouzi (Mathias Bourgue), co má divokou kartu. Všiml jsem si ale, že ve třetím kole může narazit nejspíš na druhého nejstaršího hráče na turnaji (Iva Karloviče)," smál se známý bouřlivák.

Murray patří v Paříži k užšímu okruhu favoritů na titul, je ale otázkou, zda ho vyčerpávající bitva hned na úvod turnaje nepřipravila o síly, které mu mohou v pozdější fázi antukového grandslamu chybět.

„Nemusí to tak být. Pamatuji si na rok 1985, kdy jsem v úvodním kole US Open porazil Izraelce Šlomo Glicksteina až 7:6 v pátém setu a nakonec jsem se dostal do finále, kde jsem ale prohrál (s Ivanem Lendlem). Myslím ale, že Murray by byl šťastný, kdyby se dostal do finále a popral se v něm o šanci. Každopádně si myslím, že ve druhém kole bude mít mnohem lehčí práci než se Štěpánkem," připomněl McEnroe vlastní zkušenost.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.