Rubriky:

Tenis

Williamsová sesadila po jedenácti letech Šarapovovou

7. června 2016 09:56 - New York

Americká tenistka Serena Williamsová sesadila po 11 letech svou ruskou rivalku Marii Šarapovovou z pozice nejlépe vydělávající světové sportovkyně. Podle každoročního žebříčku časopisu Forbes si světová jednička za uplynulých 12 měsíců vydělala 28,9 milionu dolarů (687 miliónů korun).

 

Jacky Naegelen, Reuters

Williamsová sice v sobotu prohrála finále Roland Garros se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou a nezískala 22. grandslamový titul, co do výdělků však neměla mezi sportovkyněmi konkurenci. Uváděná částka se skládá z prize money a příjmů od sponzorů, k nimž loni přibyla banka JPMorgan Chase.

Šarapovová klesla po více než dekádě na druhé místo především kvůli své dopingové kauze. Ruská tenistka měla na lednovém Australian Open pozitivní test na meldonium a přišla kvůli tomu o některé partnery. Také od té doby nehraje a její příjem činil 21,9 miliónu dolarů.

Na třetí místo nejlépe vydělávajících sportovkyň se dostala zástupkyně smíšených bojových umění Ronda Rouseyová. Američanka se oproti loňsku posunula z osmé pozice díky výdělku 14 milionů dolarů. Těsně čtvrtá je automobilová závodnice Danica Patricková a pak už počínaje pátou Agnieszkou Radwaňskou z Polska následují do konce desítky pouze tenistky.

V Top 10 letos chybí česká tenistka Petra Kvitová, jež byla v loňském srpnovém žebříčku díky wimbledonskému titulu z roku 2014 šestá.

Pořadí nejlépe vydělávajících sportovkyň 2015-16 podle časopisu Forbes (částky v milionech dolarů):
1. Serena Williamsová (USA/tenis) 28,9
2. Maria Šarapovová (Rus./tenis) 21,9
3. Ronda Rouseyová (USA/bojové sporty) 14
4. Danica Patricková (USA/automobilový sport) 13,9
5. Agnieszka Radwaňská (Pol./tenis) 10,2
6. Caroline Wozniacká (Dán./tenis) 8
7. Garbiňe Muguruzaová (Šp./tenis) 7,6
8. Ana Ivanovičová (Srb./tenis) 7,4
9. Viktoria Azarenková (Běl./tenis) 6,6
10. Eugenie Bouchardová (Kan./tenis) 6,2
ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.