Rubriky:

Tenis

Murray může přerušit Djokovičovu nadvládu, je přesvědčen Lendl

16. června 2016 10:42 - Londýn

Britský tenista Andy Murray má podle Ivana Lendla potenciál na to, aby v letošní sezóně překazil naděje Novaka Djokoviče na Golden Grand Slam. Srbská hvězda už ovládla úvodní dva grandslamové turnaje roku a sní i o zisku zbývajících dvou trofejí a zlaté olympijské medaili.

Aegon Championships, Reuters

"Andy a já bychom mu samozřejmě tyhle plány rádi překazili," řekl britským médiím nejúspěšnější český tenista všech dob, jenž se do týmu skotského rodáka připojil po dvouleté pauze. "Víme, že to Andy v sobě má. Takže otázka teď je: Dokáže to znovu? Myslím, že na to je snazší odpověď než na otázku, jestli to vůbec dokáže," uvedl.

Murray získal pod Lendlovým vedením olympijské zlato v Londýně, v roce 2012 přidal i první grandslamový triumf na US Open a v další sezóně ovládl Wimbledon. Od ukončení spolupráce v březnu 2014 nedokázal na tyto úspěchy navázat. Společně to ale chtějí změnit a překazit Djokovičovi šance stát se od roku 1969 prvním tenistou po Rodu Laverovi, který vyhraje v jednom roce všechny čtyři grandslamové turnaje.

"Pro mě je to kariérní Grand Slam, pak všechny čtyři v řadě, pak kalendářní Grand Slam a vrcholem je Golden Slam," prozradil Lendl svou hierarchii. "Djokovič má letos šanci dokázat maximum," dodal na adresu srbského suveréna, který už získal tituly z Australian Open a Roland Garros.

Obnovenou spolupráci zahájil Lendl s Murrayem úterním vítězstvím nad Nicolásem Mahutem v úvodním kole turnaje v Londýně, který je přípravou na Wimbledon.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.