Murray může přerušit Djokovičovu nadvládu, je přesvědčen Lendl

16. června 2016 10:42 - Londýn

Britský tenista Andy Murray má podle Ivana Lendla potenciál na to, aby v letošní sezóně překazil naděje Novaka Djokoviče na Golden Grand Slam. Srbská hvězda už ovládla úvodní dva grandslamové turnaje roku a sní i o zisku zbývajících dvou trofejí a zlaté olympijské medaili.

Aegon Championships, Reuters

"Andy a já bychom mu samozřejmě tyhle plány rádi překazili," řekl britským médiím nejúspěšnější český tenista všech dob, jenž se do týmu skotského rodáka připojil po dvouleté pauze. "Víme, že to Andy v sobě má. Takže otázka teď je: Dokáže to znovu? Myslím, že na to je snazší odpověď než na otázku, jestli to vůbec dokáže," uvedl.

Murray získal pod Lendlovým vedením olympijské zlato v Londýně, v roce 2012 přidal i první grandslamový triumf na US Open a v další sezóně ovládl Wimbledon. Od ukončení spolupráce v březnu 2014 nedokázal na tyto úspěchy navázat. Společně to ale chtějí změnit a překazit Djokovičovi šance stát se od roku 1969 prvním tenistou po Rodu Laverovi, který vyhraje v jednom roce všechny čtyři grandslamové turnaje.

"Pro mě je to kariérní Grand Slam, pak všechny čtyři v řadě, pak kalendářní Grand Slam a vrcholem je Golden Slam," prozradil Lendl svou hierarchii. "Djokovič má letos šanci dokázat maximum," dodal na adresu srbského suveréna, který už získal tituly z Australian Open a Roland Garros.

Obnovenou spolupráci zahájil Lendl s Murrayem úterním vítězstvím nad Nicolásem Mahutem v úvodním kole turnaje v Londýně, který je přípravou na Wimbledon.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.