Rubriky:

Tenis

Del Potro si může po čtyřech letech zahrát Davisův pohár

25. června 2016 10:56 - Buenos Aires

Bývalý čtvrtý tenista světového žebříčku Juan Martín del Potro se po čtyřleté absenci vrací do daviscupového dění, neboť je v nominaci Argentiny na červencové čtvrtfinále s Itálií. Vítěz US Open z roku 2009 léta léčil problémová zápěstí, byl na několika operacích a reprezentaci odmítal i kvůli sporům s tehdejším kapitánem.

 

Enrique Marcarian

Del Potro si naposledy zahrál Davis Cup v září 2012 proti českým tenistům. Semifinále tehdy začal vítězstvím nad Radkem Štěpánkem, ale Tomáš Berdych ve dvouhře a v deblu i se Štěpánkem souboj v Buenos Aires otočili ve vítězství 3:2 a nakonec "salátovou mísu" získali.

Del Potro je aktuálně v žebříčku na 164. místě. Čtvrtfinále Itálie - Argentina se bude hrát od 15. do 17. července na antuce v Pesaru. Kapitán hostů Daniel Orsanic má v nominaci také Juana Mónaca, Federica Delbonise a Guida Pellu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.