Rubriky:

Tenis

Deblistky Hradecká a Hlaváčková se před OH představí na Štvanici

15. července 2016 14:31 - Praha

Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková se čtrnáct dnů před olympiádou představí domácím fanouškům. Stříbrný pár z Londýna 2012 si zahraje na pražské Štvanici, kde se od pondělí 25. července uskuteční tradiční dvojturnaj Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova.

 

Petr Horník, Právo

Na antukových dvorcích u Negrelliho viaduktu se uskuteční podnik kategorie ITF žen s dotací 75 tisíc dolarů a také mužský challenger s dotací 42 500 eur.

Největší českou nadějí ve dvouhře žen bude loňská finalistka Denisa Allertová. "Těším se moc. Každá šance hrát doma je fajn. Můžu se ukázat fanouškům a přijdou mě povzbudit kamarádi," řekla pražská rodačka v tiskové zprávě. "A Prague Open byl loni skvěle organizovaný, na úrovni podniků WTA," chválila 82. hráčka světa, která letos musela kvůli nemoci vynechat turnaj WTA Tour na pražské Spartě.

Zajímavou postavou turnaje by měla být třeba Rumunka Sorana Cirsteaová, bývalá 21. hráčka světa. "Startovní pole kvalitou odpovídá turnaji WTA. Těším se, že budou k vidění atraktivní souboje," řekl ředitel dámského podniku Tomáš Petera.

Na Štvanici i Kližan, nebo Zeballos

Na challengeru se díky volné kartě objeví 47. hráč světa Martin Kližan ze Slovenska. Turnaj přilákal také řadu antukářů v čele s Argentincem Horaciem Zeballosem či Brazilcem Rogeriem Dutrou Silvou. "Pro fanoušky je to skvělá zpráva. Teoreticky by se mohlo opakovat finále z roku 2012, kdy Zeballos po obrovském boji Kližana udolal v tie-breaku třetího setu," připomněl ředitel turnaje mužů Vladislav Šavrda.

V poli přihlášených figuruje z domácích hráčů pouze Marek Michalička. Další dostanou divokou kartu, jako třeba nedávný vítěz challengeru v Marburgu Jan Šátral, který se ale může do soutěže teoreticky kvalifikovat ještě i přímo.

"Mrzí mě, že chybějí domácí reprezentanti," posteskl si Šavrda. Loňský semifinalista turnaje Adam Pavlásek dal letos přednost challengeru v Nizozemsku.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.