Jedno z nejtěžších rozhodnutí, uvedla Vaidišová. Kariéru definitivně ukončila

20. července 2016 13:33 - Praha

Před dvěma roky se po více než čtyřleté pauze vrátila na tenisové kurty, aby se pokusila o comeback. Ten ale nevyšel. I kvůli tomu, že v posledních měsících opět laborovala se zdravotními problémy. Proto se Nicole Vaidišová v 27 letech rozhodla podruhé a definitivně ukončit kariéru. Dvojnásobná semifinalistka na grandslamech a bývalá světová sedmička to ve středu oznámila na instagramu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Tohle jsou pro mě jedny z nejtěžších slov na psaní. Po měsících a měsících zvažování a přemýšlení jsem se rozhodla odejít z profesionálního tenisu," uvedla Vaidišová v emotivním prohlášení. V tenisovém životopisu jí zůstane šest titulů z okruhu WTA a účasti v semifinále na French Open 2006 a Australian Open 2007.

 

So...This has been one of the hardest words for me to write.After months and months of thinking and agonizing about this, I have decided to retire from professional tennis.It has been one of my hardest and most emotional decisions of my life.As many of you know,I have been struggling with various injuries on/off for the better part of the last 2 years and it has gotten to the point where I have spent more time in hospitals,physical therapy and doctors offices then on the court,playing the sport I love.This has been painful and exhausting,not just on my body,but on my mind as well and I have reached the point where I did not want to put my body throught it anymore.Coming to this final decision took me months,as even through all the ups and dows,it is a game I grew to love for what it is.Ever since I decided to come back 3 years ago,it has been a roller coaster ride of huge highs and lows,on and off the court.I am forever grateful and feeling so incredibly lucky to have had the unwavering support and uncoditional love of my family,friends,Daniel,as well as my medical and tennis team.Without them,it would have been imspossible to come back.My tennis career has been anything but ordinary,but above every opinion,comment and what ifs,I can proudly say it has been MINE.I do not regret any decision,good or bad,as it has made me the person I am today.As I close this chapter of my life,I look back in amazement at everything I was able to do.I am proud to have been able to compete with the best athletes in my sport and represent the Czech Republic,the country I love,in many fed cups and Olympics,it has been an honor.Finally,I can never thank all of you enough for all the support and words of encouragement that I have received over the years,it has meant the world to me and kept me going when I wanted to give up.Thank you,from the bottom of my heart,I will never be able to express enough gratitude to every single one of you,I am so honored. 20 years ago, this little girl had a dream,and today, I can say it has come true ❤️

Fotka zveřejněná uživatelem Nicki Vaidisova (@nicolevaidisova),Čec 20, 2016 v 2:57 PDT

V elitní desítce světového žebříčku byla už v 17 letech. O rok později se dostala na sedmou pozici, ale kvůli potížím s ramenem v březnu 2010 kariéru ukončila. Po více než čtyřleté pauze se v září 2014 vrátila, ale znovu ji brzdily zdravotní problémy a výraznějšího úspěchu už nedosáhla. Naposledy hrála v květnu turnaj ITF v Györu.

"Bohužel jsem poslední dva roky trávila více času u lékařů, v nemocnicích nebo na fyzioterapii než na kurtu. Bylo to pro mě hodně těžké období - nejen pro mé tělo, ale také pro mou hlavu. Bohužel se nepodařilo dostat mé tělo do stavu, v jakém bych byla schopná hrát," doplnila rodačka z Norimberku, jež odehrála i 14 zápasů ve Fed Cupu, z toho dvanáct vítězných.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.