Berdych šokoval fanoušky i spoluhráče. Místo Ria touží uspět v Americe, o novém kouči mlží

26. července 2016 14:24 - Toronto

Když před pár dny oznámil, že kvůli strachu z viru zika nepojede na olympiádu, nemile překvapil nejen české fanoušky, ale třeba i reprezentačního spoluhráčce Radka Štěpánka. Tomáš Berdych se tak místo příprav na Rio může soustředit na severoamerickou sérii turnajů, která vyvrcholí na US Open. „Už se na to moc těším,“ hlásil v rozhovoru pro ATP.

 

Paul Childs, Reuters

Zatímco třeba Andy Murray, Roger Federer či Rafael Nadal prestižní turnaj v kanadském Torontu vynechávají, aby se mohli pečlivě připravit na boj o olympijskou medaili, nejlepší český tenista je v opačné pozici. S Riem si nemusí lámat hlavu a absenci hvězd může využít ve svůj prospěch.

V Torontu je zatím jeho nejlepším výsledkem čtvrtfinále, což je pro něho na podnicích ze série Masters 1000 nejhorší bilance. „Mám tady speciální motivaci. Na všech tisícových turnajích už jsem dosáhl minimálně na semifinále, tady ještě ne. Beru to jako velkou výzvu, dám to toho všechno, abych to změnil," ujišťuje.

Berdych se rozehrál už pondělní čtyřhrou. Po boku Radka Štěpánka porazili francouzsko-portugalský pár Martin, Sousa 6:1, 3:6, 11:9.

V Kanadě by chtěl dobře načít závěrečnou fázi sezóny. „Tohle je velmi důležitá část roku. Jsou před námi dva tisícové turnaje a poslední grandslam. Už se na to těším, hraje se na mém oblíbeném povrchu, tak doufám, že udělám dobrou výsledkovou šňůru," věří si.

Povrch problém nebude

Doufá, že si do Severní Ameriky přivezl formu z Wimbledonu, kde dokráčel až do semifinále: „Jsem rád, jak se mi v poslední době dařilo, obzvlášť ve Wimbledonu, teď ale doufám, že udělám nějaký výsledek i tady a budu pokračovat v dobré hře."

Na přechod z trávy na tvrdý povrch si dal podle svých slov dostatek času: „Je to dost jiné, i kvůli podmínkám tady, protože je dost horko. Má to vliv i na povrch, míčky se hodně odrážejí, rychle létají. Připravuju se tu ale už od středy, tak doufám, že to bude pro mě výhoda."

I na turnaji v Torontu je však stále oficiálně bez trenéra. Už před Roland Garros ukončil spolupráci s Venezuelcem Vallverduem a od té doby si přípravu řídí sám. O novém trenérovi nic konkrétního říkat nechce.

„Ty věci se staly docela rychle. Není to ani půl sezóny. Teď je to pro mě taková mise, abych se rozhlédl kolem, jaké jsou možnosti. Nechci nechávat žádný prostor pro spekulace. Budu se snažit tuhle věc nějak vyřešit. Jakmile bude vše dohodnuto, hned se to dozvíte," odmítá naznačit podrobnosti výběru kouče.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: