McEnroe už nebude radit Raonicovi

28. srpna 2016 08:53 - New York

Slavný Američan John McEnroe ukončil spolupráci s kanadským tenistou Milosem Raonicem, kterému pomáhal jako poradce. Jeho realizační tým rozšířil před Wimbledonem, kde se pětadvacetiletý hráč probojoval poprvé do finále grandslamu. McEnroeovi však spolupráce s Raonicem komplikovala roli komentátora pro televizní stanici ESPN, i když jejímu šéfovi prý nevadila.

 

Aaron Doster, Reuters

"Nejlepší bude to ukončit. Ulehčí to život nám všem," řekl McEnroe před začátkem US Open. "Chtěl bych, abych si mohl myslet, že dobře vycházím i s ostatními hráči," uvedl sedminásobný grandslamový šampión. Nevyloučil, že by se mohl věnovat trenérské práci s některých z tenistů mimo sezónu.

Raonicovými trenéry jsou vítěz Roland Garros z roku 1998 Španěl Carlos Moya a Ital Ricardo Piatti.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.